Vedení akademie se sešlo s rodiči, řešila se aktuální témata
Liberec - V pondělí 25. listopadu se ve VIP restauraci liberecké Home Credit Areny uskutečnila schůzka vedení akademie s rodiči našich hráčů. Primárním tématem vzájemného setkání byl sportovní program mládeže v domácím prostředí.
V roli přednášejících se postupně vystřídali manažer tygří akademie Jiří Bermann, hlavní trenér kategorie U15 a šéftrenér Practice Jakub Mulač a fyzioterapeutka v SPC a trenérka tygří mládeže Petra Karásková. Každý z přednášejících se věnoval sobě nejbližším tématům.
Mgr. Jiří Bermann (manažer mládeže BTL)
- rekapitulace minulé sezóny napříč kategoriemi
- bio - banding
- individuální plány, jak fungují a kde se jako klub nacházíme
- důležitost prohlubování spolupráce rodič-klub v tréninku mládeže
Mgr. Jakub Mulač (hlavní trenér U15 a šéftrenér Practice)
- praktické zkušenosti našich trenérů s s fyzickou a dovednostní připraveností našich hráčů
- návrhy pro trénink dětí v domácím prostředí
- praktické zkušenosti s energetickým výdejem/příjmem u naší mládeže
- možnosti regenerace v domácích podmínkách
Mgr. Petra Karásková (fyzioterapeutka v SPC a trenérka mládeže BTL)
- praktické zkušenosti s častými zraněními našich hráčů
- kompenzační cvičení dětí v domácím prostředí
Zástupci klubové akademie se z rodiči scházejí na pravidelné bázi. "Je to pro nás zásadní," potvrzuje manažer mládeže Jiří Bermann. "Chceme, aby rodiče měli co nejlepší představu o tom, jakým směrem se ubíráme. Zároveň cítíme, že na spolupráci klubu s rodiči je neustále třeba pracovat, a to právě i v rámci tréninku. Důležitým tématem této schůzky byla meta 20 hodin pohybové aktivity týdně, na kterou by každý hráč měl dosáhnout. Je tedy důležité, aby byli kluci a holky aktivní i mimo náš program a správně se stravovali," vysvětluje.
Další velmi důležitá část setkání patřila Jakubu Mulačovi. "Rodiče jsem seznámil s tím, co, proč a jak testujeme, jaká je periodizace testování a další detaily. Hlavní bod mé prezentace ovšem byla energetická bilance našich hráčů. Nedělali jsme přímo vědecký výzkum, ale nasbírali jsme dostatek dat našich hráčů a došli jsme k závěru, že se hráči nestravují tak dobře, jak by bylo třeba k jejich potenciálnímu růstu," říká.
"Apeloval jsem na rodiče, aby s námi v tomto ohledu spolupracovali a třeba ještě více pomohli dohlížet na správné stravovací a regenerační návyky mladých hokejistů. I když se v rámci našeho programu snažíme hráčům poskytnout co nejlepší práci, je nezbytné, aby v podobném duchu pracovali i mimo náš program. Nabídnul jsem také další formy podpory – například slevové možnosti na suplementy nebo systém mySASY. A samozřejmě také přehled cviků, na kterých lze pracovat doma," prozrazuje Mulač.
Na závěr se rodičům představila fyzioterapeutka Petra Karásková, která zmiňovala specifika ledního hokeje na zdravotní stránku sportovců. "Hokej je jednostranný sport a hrozí celá řada různých svalových dysbalancí, které, když se neřeší, můžou přerůst až v nějaké strukturální změny. Řešili jsme hokejem přetížené i naopak oslabené svalové partie, potřebujeme, aby na tom hráči společně s rodiči pracovali i v domácích podmínkách, aby byly děti zdravé a mohly sport provozovat co nejdéle bez zranění," popisuje.