Realizační tým

Hlavní trenér Asistent trenéra Trenér brankářů


Patrik Augusta


Jiří Kudrna


Martin Láska
Videokouč Kondiční trenér Skill coach


Aleš Vladyka


Aleš Pařez


Jiří Bermann
Vedoucí týmu Kustod Kustod


Tomáš Krupka


Jan Plodek


Aleš Vála
Fyzioterapeut Lékař Lékař


Vítek Jančařík


MUDr. Dušan Morman


MUDr. Roman Mizera

Profily trenérů

Patrik Augusta

Syn slavného otce zahájil svou úspěšnou hokejovou kariéru v jihlavské Dukle, kde se už jako jednadvacetiletý mladík zařadil mezi nejproduktivnější borce hlavního týmu. Za Jihlavy ovšem odehrál pouhé čtyři sezóny. V té poslední přišla pozvánka do reprezentace, se kterou v roce 1992 získal bronzovou medaili na zimních olympijských hrách v Albertville a o několik měsíců později vybojoval s československým týmem stejný kov na domácím světovém šampionátu.

Poté se Augusta rozhodl zkusit štěstí v zámoří, kde nejdříve působil v nižší AHL. A nevedlo se mu vůbec špatně, během dvou ročníků si totiž stále držel průměr více jak jednoho bodu na zápas. V sezóně 1993/94 poté přišla jeho premiéra v NHL. Za Toronto Maple Leafs odehrál dvě střetnutí, ale bohužel to byly na dlouhou dobu jeho poslední starty v nejlepší lize světa. Přestože v American Hockey League pravidelně bodoval, do NHL se podíval už jen na další dvě utkání až v 1999, kdy nastoupil za Washington Capitals.

Ze Spojených států se proto přesunul do německé soutěže DEL, kde hájil barvy Krefeldu či Hannoveru. Tady také v roce 2006 ukončil svou hráčskou kariéru. Následně působil dva roky jako skaut týmu Phoenix Coyotes (dnešní Arizona Coyotes), načež se vrátil do Jihlavy, kde zastával funkci asistenta trenéra. Na tomto postu působil až do sezóny 2012/13. Od té doby už jako hlavní kouč vedl mládežnické kategorie Dukly a zároveň se chopil role asistenta u reprezentačních výběrů, přičemž se dvakrát podíval na mistrovství světa U18.

V předminulé sezóně poprvé vedl tým dospělých, když se postavil na lavičku týmu BK Mladá Boleslav. V listopadu byl však odvolán. Před sezónou 2018/2019 se Patrik Augusta rozhodnul kývnout na nabídku Filipa Pešána a stal se jeho asistentem na lavičce Bílých Tygrů. Trenérský tandem nakonec přivedl tým až do extraligového finále. V květnu 2019 byl Augusta jmenován novým hlavním koučem Bílých Tygrů a hned v první sezoně získal s týmem Prezidentský pohár za vítězství v základní části.

Jiří Kudrna

Svou hokejovou kariéru začínal v rodném Písku, kde se přes mládežnické kategorie dostal až do A-týmu, ve kterém debutoval v sezoně 1994-95. Po šesti sezonách na jihu Čech se před sezonou 2000-01 přestěhoval do Podještědí, aby pomohl stále ambicióznějším Bílým Tygrům Liberec k postupu do extraligy. To se v úvodní sezoně ještě nepovedlo, ale na jaře 2002 už mladý forvard s Tygry slavil postup mezi elitu. První a zároveň jedinou extraligovou sezonu tak odehrál v Liberci hned v následujícím ročníku, když ve 48 utkáních posbíral 17 bodů.

Jeho další kariérní kroky směřovaly do Ústí nad Labem, kde strávil čtyři roky. Dvakrát přitom s týmem slavil vítězství ve druhé nejvyšší soutěži, v jeho poslední sezoně ve Slovanu navíc podruhé zažil postup do extraligy. Kudrna dále prožil jednoleté angažmá v Mostě, dva roky odehrál v Benátkách nad Jizerou, než se na závěr hráčské kariéry vrátil do rodného Písku.

Už v ročníku 2012-13 působil v Písku jako hrající asistent trenéra, pak se už ale natrvalo přesunul do Liberce, kde začínal trénovat u těch nejmenších. Před sezonou 2017-18 kývl na nabídku Benátek nad Jizerou, kde byl dva roky jako hlavní kouč prvoligové farmy Bílých Tygrů. V květnu 2019 se v hierarchii organizace posunul na post asistenta trenéra A-týmu Bílých Tygrů.

Martin Láska

Martin Láska
Trenér brankářů Martin Láska strávil řadu let v libereckých mládežnických týmech. V roce 2001 se dokonce jako člen reprezentačního výběru do 18 let zúčastnil MS této kategorie ve Finsku, kde skončila Česká republika čtvrtá. Ve své kariéře dále pokračoval ve druhé lize v dresu Jablonce a Slaného.

Je absolventem FTVS Univerzity Karlovy v Praze, kterou zakončil v roce 2009. Tou dobou již sbíral trenérské zkušenosti v pražské Spartě, kde působil jako trenér brankářů a mládežnický kouč. V sezoně 2009/10 byl trenérem brankářů v NSWC (North Shore Winter Club) Vancouver a následně se roku 2010 stal mládežnickým trenérem Bílých Tygrů Liberec.

Ve své trenérské kariéře postupoval dále, až se v sezoně 2013/14 stal trenérem gólmanů tygřího A-týmu a ve stejném roce také zastával stejnou funkci u reprezentační osmnáctky. V sezoně 2015/16 se spolu s hlavním trenérem Jakubem Petrem posunul k národnímu výběru do 20 let, kde následně působil i pod Filipem Pešánem.

Pod rukama mu v Liberci prošli mimo jiné dva brankáři draftovaní do NHL, Vítek Vaněček a Aleš Stezka. Úspěchů dosáhl i s reprezentací, když v ročníku 2013/14 bral stříbrnou medaili na MS a bronzovou na Memoriálu Ivana Hlinky, na stejném turnaji pak o rok později přidal také stříbro.

V současnosti spolupracuje s brankářskou dvojicí Petr Kváča a Jaroslav Pavelka. Kromě toho má na starost také vývoj brankářů v mládežnických kategoriích. Stále také působí jako trenér gólmanů v juniorském národním týmu.

Aleš Pařez

Aleš Pařez začínal s hokejem v rodném Nymburce. Už ve 14 letech ale odešel do zámoří, kde postupně oblékal dresy celků amerických juniorských soutěží – Chicago Steel, University of Alaska-Anchorage, Manchester Phoenix, Milton Keynes Lightning. Patřil k výrazným talentům českého hokeje, ale kvůli vážnému zranění ramene musel hokejovou kariéru předčasně ukončit.

Od roku 2012 se Aleš Pařez plně věnuje výcviku a tréninku vrcholových sportovců (stejně jako široké veřejnosti), kteří chtějí zvýšit svou výkonnost a zároveň snížit bolest těla a četnost zranění. Mezi jeho klienty patří například hokejisté David Pastrňák, Martin Ševc nebo Jakub Vrána.

Osmatřicetiletý kouč si stále doplňuje své vzdělání v institutu HHP, jehož zakladatelem je uznávaný americký fyzioterapeut Paul Chek. Od května 2015 je Aleš Pařez členem realizačního týmu Bílých Tygrů Liberec, zároveň pomáhá i s kondiční přípravou Benátek nad Jizerou.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner