Fotografie ze třetí třetiny a prodloužení.

První část: první a druhá třetina

V úvodu třetí třetiny se na buly před Hniličkou utkali Tomajko s Mikeskou

Ve 42.minutě Bulis vyrovnal a Milan Hnilička byl poprvé ozářen

Radost devíti tisíc fandů ale netrvala ani minutu - Andrej Podkonický nachytal svého krajana a Liberec opět vedl, vlevo se raduje Vaic

Gratulují si Hanzlík, Modrý, Vaic, Podkonický a Novák

A ještě gratulace cestou na střídačku

O půl minuty později vyloučil Martin Homola za hru vysokou holí současně Fischera (vpravo) a Kloučka (u Mikesky)

Kolem Hniličky se točí Dopita, Blažek a Průcha, Jaroslav Modrý se má co otáčet

Radim Vrbata se typicky dral za pukem i v oslabení, Ján Lašák taktéž typicky brnkal na nervy domácím fandům. Nakonec ale stačil rozehrát.

Mikeska má před Hniličkou moře prostoru, ovšem nevyužil ho

Okamžik, o kterém se hodně mluvilo - Aleš Kotalík dostal při přesilovce skvostnou křížnou přihrávku od Vrbaty a z první vypálil. Lašák v rozštěpu bleskově máchl lapačkou a puk v ní našel.

Přešel puk v lapačce brankovou čáru?

Výměny názorů na druhé straně se účastní Fischer, Čermák, Hemský, Dopita a Klouček, Milan Hnilička raději míří při komerční pauze ke střídačce

Úprava ledu v podání čárových rozhodčí Kostky a Českého

Lašáka ohrožuje důrazný Kotalík, v brankovišti brzdí Havíř

A opět Kotalík, tentokrát z kruhu, Lašák opět připraven.

Prodloužení, klíčový moment zápasu, a doufejme že nikoli celé série. Milana Hniličku v rozkleku zasáhl puk po Čáslavově střele do nechráněného místa nad kolenem. U Hniličky hlídkuje obránce Rozsíval.
Omluva všem pardubickým fans i panu Rozsívalovi za původní mylný komentář, že Hniličku zranil dloubnutím hokejkou Michal Rozsíval.

Liberecký gólman se z nepříjemné rány dlouho nemohl vzpamatovat.

Na nohy mu při bolestivém zranění pomohl až obstřik postiženého místa

Za chvíli už byl opět Hnilička ve střehu, zde vykopl kotouč před Průchou, ale z každého zákroku se zvedal s viditelnými obtížemi

Po dalším ze střetů podporují svého gólmana Hanzlík a Novák

Bulis se přetlačuje s Podkonickým

Andrej Podkonický vzápětí na druhé straně hřiště

Poslední moment zápasu - Jan Snopek dostal přihrávku do volného prostoru, Jiří Fischer přišel pozdě a kotouč už míří ke vzdálenějši tyči Hniličkovy klece

Ne zcela zdravý liberecký gólman přesnou střelu zpoza obránce nedokázal zastavit, puk končí za jeho zády a domácí se v čase 67:20 radují ze šťastného vítězství

Po utkání bylo na tvářích libereckých hráčů patrné zklamání, zde se dělí se svými dojmy Aleš Kotalík

Hodinu po utkání přišel mezi novináře také Milan Hnilička, jeho duševní rozpoložení odpovídalo jeho zdravotnímu stavu a výsledku zápasu.

Ohlasy hráčů po utkání přineseme v průběhu středy.