B dorost otočil nepříznivý vývoj utkání

První inkasovaný gól již po půl minutě a vedení domácích 3:1 už ve 12. minutě, to poznamenalo úvod utkání na stadionu Hvězdy Praha. B dorost Bílých Tygrů ale nepříznivý vývoj zastavil a potom dokonale otočil. Velkou měrou se o to zasloužil kapitán týmu Jiří Vozák (na snímku), který vstřelil dvě branky a další připravil finální přihrávkou.

Časné ranní vstávání jakoby poznamenalo výkon Bílých Tygrů v úvodu utkání. Z první střely ve 30. vteřině Dulák kapituloval, překonal ho Láska a domácím narostla křídla. Všude byli o krok rychleji, i v soubojích byli důraznější. Přesto hosté srovnali stav, na začátku 4. minuty se přesně od modré v přesilovce trefil Ladislav Pulec. Domácí ale nepolevovali v rychlém tempu a brzy se dostali znovu do vedení. V 8. minutě dotlačil puk za Dulákova záda Svoboda. Několik dalších nejistých zákroků hostujícího brankáře vyburcovalo domácí hráče k vystupňování střelecké aktivity. Ve 12. minutě mířil přesně Plechatý, pro domácí to znamenalo nejen zvýšení vedení na 3:1, ale i využitou přesilovku a s Bílými Tygry to vypadalo špatně. Do konce třetiny už se ale domácí netrefili, a tak měli hosté 40 minut na to, aby s vývojem utkání něco udělali.

Do druhého dějství vstoupili Bílí Tygři aktivněji, začali lépe bruslit, dohrávat souboje a aktivněji napadat domácí při rozehrávce. Výsledek se ale dostavil až ve 28. minutě. Přesilovkovou souhru zakončil přesně Karel Hloušek a dostal Bílé Tygry zpět do zápasu. Po vstřeleném gólu pokračovali hosté v náporu a domácí se z ledu vytráceli. Ve 34. minutě vzal režii utkání do svých rukou kapitán týmu Jiří Vozák. Chytrou střelou zpoza obránce překvapil domácího gólmana a vyrovnal na 3:3. O dvě minuty později se po Pulcově přihrávce protáhl až před branku znovu Jiří Vozák a v pádu zakončil přesně, 4:3 pro Bílé Tygry. Ve zbývajících minutách se hrálo většinou ve třetině domácích, ale gólman Srb, který po čtvrté brance vystřídal svého kolegu, odolával.

Ve třetí třetině pokračovali Bílí Tygři v dobrém výkonu, domácí se dostávali k ohrožení Duláka jen sporadicky. Hostům ale chyběl uklidňující pátý gól. Až v 55. minutě se to povedlo. Vozák vyslal do gólové šance Marka Šostého a ten ač tísněn domácím obráncem, zakončil v pádu blafák a zvýšil vedení Bílých Tygrů na 5:3. O tři minuty později v přesilovce pět na tři si najel na přesnou přihrávku Kouby Jiří Zákoutský a přesnou střelou k tyči uzavřel skóre utkání na 6:3.

Po šokujícím úvodu utkání, kdy se hostům nic nedařilo a Dulák v brance zrovna neoplýval jistotou, se hra Bílých Tygrů podstatně zlepšila. Dulák se několika zákroky „chytil“, jeho spoluhráči začali více střílet a hrát aktivněji a nakonec dovedli utkání ke zdárnému konci.