B dorost vyhrál fotbalovým výsledkem

Fotbalovým skóre 1:0 skončilo utkání ligy dorostu, ve kterém domácí B dorost Bílých Tygrů porazil lídra soutěže z Chomutova. Utkání rozhodl ve 29. minutě Jan Kouba (na snímku), ale hlavním strůjcem vítězství byl výborný brankář David Kolínek, který vychytal nulu.

Mladá liberecká sestava, ve které byla řada hráčů deváté třídy, přivítala lídra dorostenecké ligy, tým Chomutova. V liberecké brance dostal příležitost Kolínek a od začátku utkání ukázal, že bude oporou. Lépe ale přeci jen začali domácí, hned ve 2. minutě nastřelil Beníšek tyč chomutovské branky, ale to byla na delší dobu poslední šance. Hosté byly střelecky mnohem aktivnější. Domácí ale velmi pozorně bránili a věkový a silový handicap proti soupeři vynahrazovali bojovností a obětavostí. V průběhu celé první třetiny hráli prim zejména brankáři obou týmů, střelcům jakoby zvlhnul střelný prach. Úvodní dějství tak skončilo bez branek.

Druhá třetina byla zpočátku podobná té první, góly dlouho nepadaly. Až ve 29. minutě se "narodila" rozhodující akce utkání. Najman po buli posunul puk do středního pásma, zde ho Hloušek prodloužil na Koubu a ten vyrazil s Beníškem do nájezdu dva na jednoho. Velká šance domácích skončila nejlepším možným způsobem, přesnou střelou nad lapačku hostujícího golmana se trefil Kouba a Bílí Tygři šli do vedení. Inkasovaná branka hosty ještě více vyburcovala k náporu, ale domácí statečně odolávali. Výbornými zákroky je navíc "držel" brankář Kolínek. Ten měl i po čtyřiceti minutách na kontě nulu v kolonce inkasovaných branek.

Třetí dějství bylo ve znamení náporu hostů, ale také pozorné obrany domácích a pokračujícího skvělého představení brankáře Kolínka. Ten svými zákroky postupně přiváděl chomutovské střelce ke stále větší nervozitě a šance domácích na úspěch tak stoupaly. Největší příležitost k vyrovnání se hostům naskytla ve 49. minutě, kdy domácí v krátkém sledu inkasovali dva tresty. Nejprve odešel na trestnou lavici Ilenčík za příliš mnoho hráčů na ledě a za chvíli ho následoval Mišinec po poněkud přísně posouzeném zákroku tělem. Domácí se ale skvěle bránili a dvojnásobné oslabení "ustáli". V dalším průběhu třetiny už se domácí soustředili hlavně na obranu a snažili se hrozit z brejků. Přesnou střelu do sítě chomutovského brankáře ale neměl v zásobě nikdo z libereckých. Ale protože ani soupeř nenašel recept na překonání domácího brankáře, rozhodla utkání jediná branka z prostřední části hry. Bílí Tygři tak ve značně mladé sestavě zdolali lídra soutěže a připsali si na konto nečekané, ale zasloužené vítězství.