Bílé Tygry čeká zápas na třinecké střelnici

Bílí Tygři dnes od 17 hodin nastoupí proti týmu, se kterým mají zatím vůbec nejhorší bilanci - dva zápasy, dva debakly. Liberečtí střídají dobré série s horšími. Nyní opět zažívají menší krizi, na tříbodové vítězství čekají už pět kol. Poslední čtyři utkání prohráli, ovšem dvě domácí v normální hrací době, zatímco na ledě soupeřů dokázali dvakrát dovést zápas do prodloužení. Na druhou stranu už Tygři bodovali v pěti venkovních zápasech v řadě.

Třinec se dlouho držel na třetím místě tabulky, poslední tři zápasy s aktuálně nejlepšími týmy tabulky ale prohrál. Slavia doma Oceláře vyprášila 5:0, Vítkovice si z Třince odvezly výhru 6:4 a v sobotu podlehli Oceláři v Pardubicích 2:5. O stylu hry Ocelářů dobře vypovídá jejich celkové skóre - se 132 nastřílenými brankami jsou nejlepší v extralize, co do inkasovaných jsou ale Oceláři čtvrtí od konce.

S ofenzívou ale nyní mohou mít problémy. Nejistý je start kanonýra Janků a nejproduktivnějšího hráče soutěže Richarda Krále. Další elitní útočník Marek Zadina už by měl dnes nastoupit. V obraně nastoupí premiérově mladý obránce Filip Štefanka, který bude v Třinci do konce sezóny hostovat z Havířova výměnou za jiného obránce Maria Cartelliho. "Kádr je třeba oživit a zvýšit důraz v naší obraně," komentoval výměnu generální manažer Třince Husička.

Ve vzájemných zápasech s Bílými Tygry si Oceláři notně vylepšili skóre - doma zvítězili díky čtyřgólové smršti ve třetí třetině 6:2 a z Liberce si odvezli výhru 7:1.

Sestavy z posledního kola

Třinec: Lakosil - Houdek, Žabka, L. Procházka, Jančařík, D. Nosek, Cartelli - Ivan, Martynek, Pletka - Bordowski, Pavelek, J. Marek - Horna, Meluzín, Polončič. (Místo Cartelliho nastoupí Štefanka, hrát už bude Zadina a možná i Král)

Liberec: Falta - Čakajík, J. Moravec, Jiří Hanzlík, Krstev, R. Pospíšil, Gřegořek - Kábrt, Kašpařík, M. Musil - Kropáč, Michal Straka, M. Hájek - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna - Jankových, Pabiška, Víšek.