Bílí Tygři hostí v televizním utkání Slavii

Bílí Tygři Liberec hostí v dnešním televizním utkání, jehož začátek byl stanoven na 17.00 hod., loňského mistra pražskou Slavii. Utkání následuje po fotbalovém zápase, ve kterém hostí domácí Slovan Liberec pražskou Spartu. Autobusy pro převoz fanoušků budou přistaveny před stadionem Slovanu.

Po včerejším náročném cestování ze severu Moravy čeká dnes liberecké hokejisty soupeř z nejsilnějších, pražská Slavia. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky obhajují loňskou veleúspěšnou sezónu, kdy poprvé ve své historii dobili domácí hokejový Olymp. Po včerejším výsledku, kdy doma přenechali všechny body hostům z Třince, se tak diváci ve Svijanské aréně mají na co těšit. Domácí Bílí Tygři jsou na tom totiž podobně, když ve včerejším utkání v hale Ostravě Porubě prohráli s domácími Vítkovicemi 4:3. Průběh utkání se spíše přikláněl k dalšímu bodovému úspěchu Bílých Tygrů, třetí třetina a chyby Libereckých ale rozhodly o tom, že všechny body zůstanou v Ostravě.

Kvůli nedisciplinovanosti, která zřejmě stála za porážkou Liberce, dnes zřejmě nenastoupí obránce Jaroslav Nedvěd. Ten byl včera vyloučen do konce utkání, po nevybíravém ataku domácího Tomáška. Při svém odchodu do kabin ještě navíc počastoval rozhodčího Kolíska nevybíravými výrazy.

V brance domácích Tygrů by měl opět stát Oldřich Svoboda. Kromě Pavla Kábrta laborujícího se zraněním třísel, by neměl trenéru Jandačovi chybět nikdo. Slavia ve včerejším utkání proti výtečně bránícímu Třinci nedokázala ani jednou skórovat, což se jistě nelíbilo trenéru Růžičkovi, postrachu obran dob nedávno minulých. Slavii se v minulé sezóně ve Svijanské aréně dařilo, ale nyní přijíždí s úplně jiným týmem. Eden opustili reprezentanti Hejda s Kadlecem, dva z pilířů loňské obrany. Hostování skončilo Posmykovi, který se vrátil do Plzně. Do Růžičkova týmu, pyšnícího se dokonalou defenzívou, přichází na klíčový post obránce Slovák Schneider (Martin), Jiří Kuntoš (Litvínov) a Ivan Droppa (Norimberk). Také s dalšími odchody se bude muset trenér Růžička vyrovnat. Loňské opory Duda, Krátoška, Sailer či Štraub nebudou v letošní sezóně již obléhat červenobílý dres. Na straně Slavie budou navíc chybět dlouhodobě zranění Schneider a Kolařík. Tyto hráče by měli nahradit útočníci Martinec (Sparta) a Slovák Chrenko (Nitra), z ruského hostování se vrací Leoš Čermák.

Vzájemné zápasy obou soupeřů v minulé sezóně přinesly první vítězství Liberce v extralize, když se ve druhém kole dokázali liberečtí hokejisté postarat o senzaci v podobě prvního vítězství a to na domácím ledě Slavie v Edenu 3:1. První libereckou výhru v extralize tehdy pečetil do prázdné brány Radoslav Kropáč. O měsíc později přijela Slavia do Liberce čerstvě posílená o Dudu s Krátoškou, směrem opačným, tedy do Plzně, putoval Viktor Ujčík. Pražané se právě v Liberci chytli a rozstříleli domácí tým v poměru 9:0. Třetí konfrontace byla především ve znamení skvělých výkonů obou brankářů. Po šedesáti minutách svítilo na ukazateli 0:0 a rozhodnout tak muselo prodloužení. V tom se prosadil Sailer a rozhodl, že extra-bod zůstane v Praze.

Poslední duel ve Svijanské aréně skončil lépe opět pro Slavii, která zvítězila 5:3. Divákům však neutkvěl v paměti ani tak výsledek, ale především "kabinová aféra" Radka Dudy. Ta zaplnila sportovní rubriky novin na dalších několik dní.

Liberec se utkal se Slavií také v rámci letního Tipsport Cupu. Ve Svijanské aréně se oba celky rozešly smírně po remíze 2:2. Domácí neudrželi nadějný stav 2:0 a po střelách Kučery a Šaffera se o body musely dělit. V odvetě v Edenu, prohrávali červenobílí rovněž 0:2 a to dokonce již po dvou minutách úvodní třetiny. Nakonec však Slavie zápas otočila a zvítězila nad Bílými Tygry nejtěsnějším rozdílem 4:3. Vítězné branky dosáhl Josef Beránek, pro kterého to byl jediný gól v přípravě.