Bílí Tygři mají namířeno do Zlína, ukořistí další body?

L i b e r e c - Severočeši zamíří v pátek skrz zasněženou republiku do vzdáleného Zlína, na stadionu Luďka Čajky totiž odstartují druhou polovinu extraligového ročníku. Tygři z předchozích tří duelů získali plný počet bodů, pro další další skalp míří na zlínský led. Zápas zde startuje v 17:30

PSG Zlín

Ševci se v průběhu letošního ročníku se stabilní formou nepotkávají, jejich výsledky často připomínají nestabilní výkyvy počasí na našem území. Sérii tří vyhraných duelů rychle střídají ztráty bodů v dalších zápasech, svěřencům trenéra Venery však i přes kolísavé výkony patří šestá příčka v tabulce se čtyřiceti body na svém kontě. Hokejisté PSG zatím nemohou nalézt správný recept na své protivníky před vlastním publikem, na stadionu Luďka Čajky posbírali berani jednadvacet bodů, což je ve srovnání s ostatními celky řadí na osmou pozici v úspěšnosti na vlastním kluzišti. Zlínští dokonce ve svém teritoriu obdrželi již čtyřicet branek, horší číslo svítí ve statistikách pouze Plzni.

Kolikrát se liberečtí hokejisté gólově prosadí?

Hráči z Baťova města poslední dva zápasy nebodovali, smůlu tak jistě chtějí protrhnout v pátečnímu duelu proti Bílým Tygrům. Modrobílí ale mají na zlínský zimák dobré vzpomínky, letos zde sice vybojovali pouze bod za prohru po prodloužení, avšak v loňské sezoně sídlo svého soka dvakrát vyloupili.

Nejproduktivnějším hráčem ve zlinském kádru je Petr Leška, ten se třinácti brankami a rovnými dvaceti asistencemi vede kanadské bodování svého družstva. Ostřílení sniper Jaroslav Balaštík zatím mírně zaostává, síťku v soupeřově brance napnul rovněž třináctkrát, k tomu ovšem přidal hned o polovinu méně přihrávek. Mezi třemi tyčemi nalezneme Tomáše Dubu, jenž byl propůjčen z Třince a odchytal slušnou porci předešlých zápasů. Minulé klání ale dostal příležitost také mladík Sedláček. Kdo naskočí do brankoviště v páteční bitvě zatím zůstává otázkou.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1928 jako SK Baťa Zlín
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky: hokej.zlin.cz
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky (Kapacita 6975)

Bílí Tygří Liberec

Hokejisté z Podještědí se v posledních duelech potkali se slibnou formou, Severočeši brali ze tří duelů plný počet bodů. Tým se zdá být dobře naladěn a v bojovné náladě vyráží také k dalšímu měření sil. Tygrům patří v tabulce čtvrtá pozice, ve statistice na cizích kluzištích se dokonce Kalousova družina hřála až na samém výsluní, ovšem propadla se již na páté místo.

Brankář Tomáš Vošvrda se potkal s výbornou formou, v předchozím klání dokonce vytvořil klubový rekord v počtu minut bez inkasované branky

Liberečtí trenéři poslední dobou nasazují do brankoviště Tomáše Vošvrdu, jenž vykazuje skvělé výkony. V minulém klání dokonce vytvořil nový klubový rekord v počtu minut bez obdržené branky. 151 minut a 50 vteřin nepustil liberecký gólman puk za brankovou čáru, čímž překonal Milana Hniličku ze sezony 2006/07.

Premiérový start v severočeském dresu si nedávno připsal plzeňský odchovanec David Štich. Ve svém prvním klání na ledě Litvínova zařídil asistencí jedinou branku v zápase a minulý duel dokonce sám skóroval. Mimo hru jsou naopak obránci Výtisk, Rýgl a Holub. Proti Českým Budějovicím tak byl povolán Michal Pavlů z benátecké farmy.

26.kolo  Liberec - České Budějovice 3:1

Historická bilance v základní části Celkem: 34 zápasů Bilance: 16 – 0 – 3 – 2 – 13 Skóré: 92:85