Preview k zápasu

Bílí Tygři míří na led Sparty

Již podruhé se v letošním ročníku extraligy utkají liberečtí hokejisté s pražskou Spartou. Opět v roli hostujícího týmu, který se na ledě svého soupeře pokusí získat cenné body. První vzájemný zápas této sezóny dokazuje, že by se to mohlo podařit. Bílí Tygři ve vyrovnaném utkání prohráli rozdílem jediné branky, autorem vítězné trefy byl v poslední třetině Kratěna.

V nedělním utkání, které se hraje od 18:30 v pražské T-Mobile Areně, budou diváci sledovat souboj dvou nejčastěji skórujících týmů extraligy.

Obě mužstva během dvanácti odehraných zápasů zatížila shodně konta soupeřů devětatřiceti brankami, což je nejvíc ze všech. Ve sparťanském dresu se zatím velmi daří posilám z NHL, mezi nimiž je nejúspěšnější David Výborný z Columbusu, který je s 12ti body na osmém místě v celkové tabulce produktivity. Příliš pozadu nezaostávají ani Jan Hlaváč (3+6) spolu s libereckým rodákem Petrem Nedvědem (5+3). Na druhé straně se v Liberci daří především Aleši Kotalíkovi, který však bude svému týmu kvůli zranění kolenních vazů chybět delší dobu.

Tak, jako se liberečtí ve své bráně spoléhají na výkony Milana Hniličky, sparťané mají gólmanskou oporu v Petru Břízovi. Ten se opět pohybuje mezi brankářskou špičkou a s necelými dvěmi obdrženými góly na zápas bude jednou z hlavních překážek pro liberecké hokejisty. Zatímco Bílí Tygři se už v jednom zápase spoléhali na výkon své dvojky Pavla Falty, sparťanský Petr Bříza odchytal všechna dosavadní utkání, a mladá brankářská naděje Tomáš Pöpperle musí i nadále vyčkávat na svou příležitost v extralize.

Výsledky soupeřů v sezoně

Sparta se ke konci první čtvrtiny letošního ročníku pohybuje na druhém místě, jeden bod za mistrovským Zlínem. Díky kvalitnímu útoku i obraně byla v normální hrací době poražena zatím pouze jednou (utkání na Slavii v poměru 4:1). V pátečním duelu s Třincem svému soupeři podlehla až v prodloužení (2:1). O dva body přišla Sparta také v utkání 7. kola, kdy remizovala s Pardubicemi 2:2.

Libereckým se také daří, tak skvělý vstup do sezony asi málokdo čekal. Především díky skvěle odehraným domácím utkáním jim patří čtvrtá příčka v lize. Bílým Tygrům však páteční zápas 13. kola, stejně jako Spartě, příliš nevyšel. O domácí neporazitelnost je ve vyrovnaném utkání připravili hráči Zlína, kteří zvítězili 2:4.

Pokud Liberec v nedělním souboji vyhraje, může se vrátit na třetí místo. V případě neúspěchu zatím klesnout nemůže, stejně tak i Sparta, která má na svého pražského rivala Slavii náskok šesti bodů.

Sestavy z minulého kola

Sparta proti Třinci: Bříza - Dobroň (21. Schnábel), Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, L. Procházka, Richter - Ton, Marek, Chabada - Olesz, Dragoun, Kašpařík - Kratěna, Broš, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč.

Liberec se Zlínem: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Tomajko, Čermák, R. Vrbata - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Nedorost, P. Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek.