Mládežnický hokej

Bílí Tygři vyhráli turnaj O pohár hejtmana Plzeňského kraje

Hráči ročníku 1993 Bílých Tygrů se zúčastnili jen několik dní po Štědrém dnu tradičního turnaje O pohár hejtmana Plzeňského kraje. Na kvalitním turnaji startovala ta nejlepší mužstva z Čech, Moravy a Slovenska a liberečtí mladíci si nakonec odvezli cennou trofej pod Ještěd.

1. den - 26.12.2006

Ve všech utkáních prvního dne se diváci dočkali napínavých soubojů. Výsledky prvního dne zároveň hodně napověděly o ambicích všech týmů. Třešničkou na dortu byly večerní dovednostní soutěže. Soutěžilo se o nejrychlejšího bruslaře, nejlepšího střelce v přesnosti střelby a nejlepšího brankáře při samostatných nájezdech.

2. den - 27.12.2006

Ve čtvrtek dopoledne se rozhodovalo o obsazení zápasů o konečné umístění. Mladí Bílí Tygři se utkali o postup do finále s domácí Plzní. Domácí vedli již o dvě branky, v závěru však zaváhali a remíza 2:2 poslala do zápasu o první místo Severočechy. Ve druhém zápase o finále udolal Zlín ve vyrovnaném souboji Havířov v poměru 3:1.

Odpoledne se ve velké hale ČEZ Arény utkali o třetí místo domácí Plzeň se Slovanem Bratislava. A byl to opravdu lítý boj. Domácí vedli opět dvě branky, těsně před koncem ale dvakrát inkasovali a zůstali na nepopulární čtvrté pozici.

Finále bylo skutečným vrcholem turnaje. Lépe začali Liberečtí, kteří se krátce po začátku zápasu ujali vedení. Přesto bylo ještě před první pauzou srovnáno, poté co hráči Hamé vyrovnali tři sekundy před koncem úvodní patnáctiminutovky. Diváky poté čekala bezbranková mezihra, ve které kralovali oba gólmani, kteří zlikvidovali několik dobrých šancí. Na začátku třetího dějství posunuly dvě slepené branky vstříc poháru Zlín... Pak se opět ukázalo, co dělá hokej hokejem. Liberec předvedl dokonalý zvrat, když nejprve snížil a šedesát pět sekund před koncem vyrovnal. Nájezdy již byly loterií. Rozhodla šestá série, ve které štěstěna znovu přála Severočechům. Ti se tak radovali z prvního místa.

Výsledky 2. dne:

HC Dukla Trenčín - HC Olomouc 2:5
HC Písek - HC Slovan Bratislava 0:7
HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:2
HC Hamé Zlín - HC Havířov Panthers 3:1

FINÁLE
Bílí Tygři Liberec - HC Hamé Zlín 4:3 na s.n.

Střelec: HC Hamé Zlín - Sedláček Pavel

Fota z turnaje od Milan Podpery naleznete zde.

Přehled zápasů Bílých Tygrů

Bílí Tygři – HC Olomouc 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: Beníšek 2, Kouba, Ilenčík, Mikyska.

Sestava:

Blažek – Nováček, Jandejsek, Pokorný M., Zet, Slavík, Černý – Beníšek, Kouba, Šesták – Slivka, Mikyska, Ilenčík – Coufal, Urban, Dlouhý. Trenér: Jiří Vozák.

Průběh utkání:

Bílí Tygři zahájili své první utkání turnaje lépe, v první třetině se ale ujala jen jedna střela, která znamenala vedení 1:0. I ve druhé třetině kladl soupeř houževnatý odpor, nicméně Tygrům se podařilo zvýšit na 2:0. Třetí třetina už byla ve znamení fyzické převahy Bílých Tygrů, a tak se i skóre měnilo třikrát. Konečný výsledek vyzněj jasně pro Bílé Tygry.

Dukla Trenčín - Bílí Tygři 0:10 (0:4, 0:4, 0:2)

Branky: Beníšek 2, Dlouhý 2, Kouba, Ilenčík, Mikyska, Slivka, Slavík, Urban.

Sestava:

Habart – Nováček, Jandejsek, Pokorný M., Zet, Slavík, Černý – Beníšek, Kouba, Šesták – Slivka, Mikyska, Ilenčík – Coufal, Urban, Dlouhý. Trenér: Jiří Vozák.

Soupeř ze Slovenska kladl odpor jen několik minut. Potom se roztočil brankostroj Bílých Tygrů, který se zastavil na rovné „desítce“. Druhé vítězství znamenalo, že následující zápas s domácím Lasselsbergerem rozhodne o vítězi skupiny a tím pádem i o finalistovi turnaje.

HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři 2:2 (1:0, 1:0, 0:2)

Branky: Mikyska 2.

Sestava:

Blažek – Jandejsek, Pokorný M., Slavík, Černý – Slivka, Mikyska, Ilenčík – Šesták, Urban, Dlouhý. Trenér: Jiří Vozák.

Domácí museli pro prvenství ve skupině a postup do finále vyhrát, Bílým Tygrům stačil i nerozhodný výsledek. Utkání zahájili lépe domácí, v první i druhé třetině se jim podařilo jednou překonat brankáře Blažka. Na začátku třetí třetiny snížil Mikyska na 2:1 a vrátil Bílé Tygry do hry. Jejich mohutný nápor vyústil necelé čtyři minuty před koncem utkání ve vyrovnávací branku, o kterou se šikovnou tečí střílené přihrávky před branku postaral opět Mikyska. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo. Remíza stačila Bílým Tygrům k postupu do večerního finále.

Bílí Tygři – HC Hamé Zlín 4:3 po nájezdech (1:1, 0:0, 2:2)

Branky: Slivka, Kouba, Beníšek, rozh. nájezd Urban.

Sestava:

Bílí Tygři vstoupili do utkání lépe, hned v první minutě nastřelil Beníšek břevno zlínské branky. V 5. minutě se střelecky prosadil Slivka a Bílí Tygři vedli 1:0. V 10. minutě jim rozhodčí neuznal gól pro předchozí faul Ilenčíka. Hráči HC Hamé se postupně dostávali do zápasu a doslova se sirénou na konci první třetiny se jim podařilo vyrovnat na 1:1. Druhé dějství přineslo urputnou bitvu, ve které hráli prim oba brankáři. Skóre se nezměnilo, do třetí třetiny šli tedy týmy za nerozhodného stavu 1:1. Úvod třetí třetiny vyšel mnohem lépe hráčům Zlína. Ve 33. minutě se dostali do vedení, které ve 35. minutě ještě zvýšili na 3:1. V té chvíli ovládali ledovou plochu a na Bílé Tygry už nikdo nesázel. Liberečtí se ale nevzdali. Ve 41. minutě vzal puk ve středním pásmu obránce Černý, projel až za soupeřovu branku a jeho přihrávku proměnil v gól Kouba. Snížení na 2:3 dalo Bílím Tygrům nové síly, ale soupeř se úspěšně bránil. Do konce utkání zbývalo 75 vteřin, vhazovat se mělo v obranném pásmu Zlína. Trenér Vozák odvolal brankáře Habarta a Bílí Tygři hráli power-play. A sehráli ho dobře, již za deset vteřin vyrovnal na 3:3 Beníšek. Utkání skončilo smírně a podle reglementu turnaje následovaly ihned nájezdy.

Nájezdy zahájili hráči Zlína, první z nich Habarta překonal, 1:0. Za Bílé Tygry zahájil Josef Mikyska a nedal.

Ve druhé sérii Habart úspěšným zákrokem udržel naděje Bílých Tygrů. Jako druhý jel za Bílé Tygry Jan Slivka a krásnou střelou pod břevno vyrovnal na 1:1.

Ve třetí sérii zlínský útočník Habarta opět překonal. Patrik Urban tedy musel proměnit, aby udržel naděje na vítězství. Povedlo se mu to nádherným blafákem. Po úvodní sérii byl tedy stav 2:2. Pokračovalo se systémem „náhlá smrt“.

Zlínští neuspěli. Rozhodnutí měl na holi Tomáš Beníšek. Jeho střela ale skončila na tyči zlínské branky.

V další sérii byl zlínský útočník úspěšný. Jan Slivka ale zopakoval střelu pod břevno a znovu vyrovnal.

Rozhodla až šestá série. Habart zlikvidoval pokus o blafák a výhoda byla na straně Bílých Tygrů. Patrik Urban předvedl znovu profesorský blafák a odstartoval tak gejzír nadšení Bílých Tygrů. Jeho proměněný nájezd znamenal vítězství v celém turnaji.