Bílým Tygrům stačil jediný gól, vítězství nad Kometou trefil Jiří Hunkes

L i b e r e c – Bílí Tygři vyhráli třetí domácí zápas v řadě, liberečtí hokejisté si v posledním duelu před reprezentační přestávkou poradili na svém ledě s brněnskou Kometou. Severočechům stačil k radosti jediný gól, který vsítil už v první třetině obránce Jiří Hunkes. Pod úspěch se tučným písmem podepsal i brankář Marcel Melicherčík, jenž zneškodnil všechny střelecké pokusy soupeře a vychytal čisté konto.

Oba celky se před utkáním nacházely v naprosto odlišném rozpoložení. Liberec střídal výhry s porážkami a krčil se až na jedenáctém místě tabulky, Brno si naopak drželo stabilní výkonnost, která hráče z jihu Moravy vyšvihla až na druhou příčku.

Bílým Tygrům se sice na domácím ledě relativně daří, ale k první trefě měl bezesporu blíže soupeř. Už po několika vteřinách hry se těsně před brankovištěm zjevil Jakub Svoboda, jenže selhal a úspěšně si nevedl ani jeho spoluhráč Dočekal. Tomu stačilo pouze přehodit Melicherčíkův beton, ale kotouč netrefil ideálně.

Zato Severočeši ze své první příležitosti skórovali, obránce Jiří Hunkes se ovšem prosadil s velkou dávkou štěstí, když plachtící puk dostal za bezmocného Čiliaka hodně neobvyklým způsobem. Kotouč se po jeho střele vznesl do vzduchu a v síti zřejmě skončil po teči hostujícího Koreise, jemuž se černá pryž odrazila od přilby. Liberec si však musel na radost ještě počkat, gól totiž posvětil až rozhodčí u videa. Kometa měla v dalších minutách drobnou převahu, individuálním průnikem ale na opačné straně hřiště zahrozil domácí Filippi.

Urputný hokej pokračoval i ve druhé třetině. Severočeši mají statisticky mizernou obranu, jenže hostům se jí nedařilo přelstít. Po přihrávce Jakuba Svobody z mezikruží neuspěl ze spodní části kruhu další ze Svobodů – Tomáš, jehož zakončení Melicherčík krkolomně zlikvidoval. Nebezpečné parametry měl posléze i prudký švih Buriana zprava.

Při liberecké přesilovce se nenudil ani Čiliak. Okolo jeho klece kroužilo Nedvědovo komando a pokusem z úhlu se nakonec prezentoval Vampola. Brněnský brankář se ale stihl přemístit ke své pravé tyčce včas. A do střelecké listiny se nevryl ani Koreis, který z hranice brankoviště dorážel nepřesně.

Duel neměl úchvatné tempo, nicméně brankových příležitostí se rodil slušný počet. Ale gólem neskončilo ani přečíslení Bílých Tygrů. Tomáš Urban si vyměnil kotouč s Duškem a hostující gólman měl štěstí, že smolně neinkasoval po odrazu od brusle beka Žižky.

Třetí část se nesla v útočné aktivitě Komety, hosté měli navrch a ostřelovali Melicherčíka ze všech stran. Ovšem domácí muž s maskou sebevědomě tlumil jednu střelu za druhou. Radost překazil Koreisovi i Burianovi, jenž tečoval spoluhráčovu nabídku jen těsně vedle. V posledních minutách zkoušelo Brno i hru bez brankáře, ale domácí nejtěsnější možný náskok uhájili.

Pavel Hynek (Liberec): "Jsme rádi za vydřené tři body. Co říci k vítězství 1:0? Snad jen, že jeden gól byl hezčí než druhý... Narazili jsme dnes na silného soupeře, který hraje nahoře v tabulce a bylo vidět, že hraje v pohodě, měli tam ve své hře takovou tu lehkost. My jsme se snažili bojovat a hrát fyzický hokej. Ve druhé třetině jsme měli nějaké možnosti odskočit na 2:0 a uklidnit se, ale to jsme nedokázali zrealizovat a museli jsme se o výsledek strachovat až do konce."

Martin Pešout (Brno): "Do utkání jsme vstoupili dobře a měli v prvních pěti minutách tři tutové šance. Myslím, že tam jsme trochu urazili štěstěnu. Nenaložili jsme s nimi, jak bylo potřeba. Domácí nás začali v první třetině dohrávat a bojovali na hranici možností, což nám dnes moc nesedělo. Bylo znát, že Liberec hraje o každý bod a jde jim hodně moc o vítězství. My jsme si přijeli až moc zahrát hokej a když jsme to potom změnili, už to moc nešlo a do šancí jsme se ani nedostávali. Sice jsme měli posledních 10 minut velký tlak, z těch pološancí jsme ale branku dát nedokázali. Bohužel jsme hráli křečovitě přesilovky."