Bude se dařit Strakovi jako v loňské sezóně?

V sedmém kole Tipsport extraligy zajíždějí Bílí Tygři Liberec na led Lasselsbergeru Plzeň. Souboj aktuálně jedenáctého s devátým celkem nejvyšší soutěže uvidí diváci na zimním stadionu v Plzni od 17.30 hod. Kapitán Michal Straka (viz. foto) přivede své spoluhráče na místo, kde hokejově vyrůstal.

Páteční duel vyšel lépe Plzeňským, kteří si dokázali poradit s pražskou Slavií. Šest minut před koncem třetího dějství sice prohrávali po střele Beránka 2:1, byl to vůbec první gól kapitána Slavie v letošní sezóně, pak ale dokázali zápas otočit. Nejprve v přesilové hře vyrovnal Josef Straka a o necelou minutu později zasadil opařené Slavii smrtící úder Lubomír Hurtaj. Domácí se již z šoku nevzpamatovali, nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře. Tři body si tedy odvezli hosté. Ti se po vítězství dostali na devátou příčku a jen vinou horšího skóre jsou za prozatím osmým Kladnem.

To Liberec si v domácím utkání proti Energii Karlovy Vary připsal již čtvrtou porážku v řadě. Poslední a jediné vítězství zaznamenali Jandačovi svěřenci v utkání druhého kola, kdy ve Svijanské aréně hostili před televizními kamerami Slavii. Loňský mistr se nemůže rozjet a po porážce s Plzní se krčí na předposledním místě. Z posledních čtyř utkání si Liberečtí připsali bod za remízu ve Znojmě, v prodloužení ale dokázali Orli vstřelit branku a bod navíc tak zůstal na Moravě. V pátečním utkání proti Energii se Bílým Tygrům nedařilo a v první třetině musel po dvanácti minutách hry střídat Pavla Faltu v brance domácích Oldřich Svoboda. Ten sice již neinkasoval, přesto se domácím tříbrankový náskok Západočechů vymazat nepodařilo. Liberec tak ztrácí již pět bodů na osmou příčku Kladna.

Plzeň si ve třech domácích utkáních dokázala dvakrát poradit a zvítězila nad Pardubicemi a Českými Budějovicemi. V posledním utkání si pak na Moravu odvezl tři body Zlín, který si dva dny předtím podmanil i Liberec. Hráče tak nečeká v utkání nic jednoduchého. Domácí Plzeň spoléhá ve své brance na zkušeného Libora Bartu, který se vyznamenal i v utkání na Slavii, kde jej marně ostřelovali domácí borci. V obraně má pak k dispozici trenér Rostislav Čada k dipozici velmi zkušené borce tipu Cartelliho, Nedomy či Posmyka. Ti přišli do týmu v letním přestupovém termínu a jsou výraznými tvářemi letošního kádru Plzně. S Nedomou, podobně jakož i Posmykem, Andrašovským a Vostřákem však trenér Čada nebude moci v nedělním utkání počítat, neboť jsou zraněni. V obraně působí také Jiří Hanzlík, který byl v minulé sezóně zapůjčen na hostování právě do Liberce. Útočné vozby rozšířili kanonýr, již zmiňovaný, Pavel Vostřák, navrátivší se z angažmá ve Finsku a také Ondřej Krátoška (vloni Slavia). Mezi opory týmu můžeme také zařadit dvojici Hurtaj – Josef Straka.

Liberec by měl být kompletní, do boje ho povede opět Michal Straka, který se stal oporou týmu z Podještědí. Liberecký kapitán a odchovanec západočeského hokeje to na Plzeň, jak se zdá, umí. Ve čtyřech duelech uplynulé sezóny dokázal zatížit konto bývalého klubu dvěma brankami, k tomu si navíc připsal sedm asistencí! Liberec si ve vzájemných zápasech pak s Plzní třikrát poradil a pouze jednou dokázali ze souboje vyjít lépe Západočeši.