Čechmánek proti Hniličkovi podruhé

V neděli večer čeká Bílé Tygry bitva na vsetínském Lapači. Oběma soupeřům se vrátily do branky jejich brankářské jedničky Hnilička s Čechmánkem a soudě podle prvního vzájemného zápasu, který Liberečtí vyhráli v prodloužení 1:0, lze očekávat opět velmi dramatický zápas. Bílí Tygři navíc z posledních čtyř zápasů třikrát došli až do prodloužení, také v zápase Vsetína se v pátek nastavovalo a oba týmy byly shodně v prodlouženích úspěšní.

Vsetín: Začátek výborný, pokračování katastrofální

Vsetín vstoupil do extraligového ročníku skvěle. V úvodním kole hostil na svém stadionu Na Lapači pražskou Slavii, kterou vyprovodil výpraskem 5:1. Na další zápas se vsetínští hráči přesunuli na Kladno, kde pokořili domácí Rabat 3:1 a po dvou kolech se tak Valaši drželi v popředí tabulky. Pak ovšem přišla série porážek, kterou ve Vsetíně nepamatují. Tuto sérii nastartovali Valaši právě s Libercem, se kterým prohráli 1:0 po prodloužení. Poté Vsetín postupně prohrál s Vítkovicemi a Znojmem na domácím ledě, venkovní prohry si vsetín odbyl v Litvínově, Plzni a na Spartě. Poté na Lapač přijely Pardubice, které nasázely Vsetínu šest branek a prohra na západě Čech v Karlových Varech tuto hororovou sérii ukončila.

Následně Vsetín odčinil před vlastními fanoušky výprask s Pardubicemi a doma porazil ligového nováčka z Jihlavy 5:2 a zdálo se, že by tato výhra mohla tým zvednout k lepším výsledkům. Nestalo se tak a po prohrách ve Znojmě a Třinci došla vsetínskému vedení trpělivost a nastaly změny na lavičce. Triumvirát ve složení Neliba, Tabara, Režnar skončil a na místo prvního trenéra byl jmenován Antonín Stavjaňa, který právě ve Vsetíně ukončil svoji hráčskou kariéru. Jako asistenta si určil Jana Nelibu.

Výsledky se ovšem nezlepšily. Naopak následovala další série porážek. V pražské Sazka Aréně prohrál Vsetín s domácí Slavii 1:2, v televizním zápase po velmi špatném výkonu dostal šest gólů od kladenských hokejistů a náladě nepřidala ani prohra s Třincem 4:2. Ve valašském derby si však Vsetín spravil chuť a v nádherném utkání porazil Zlín 3:2 po prodloužení. Zápas však vyvrcholil hromadnou bitkou a rozhodčí Andersson ze Švédska udělil osm trestů ve hře, z toho čtyři inkasovali vsetínští hráči Klesla, Vašut, Frolo a Gengel. Ti tak budou v utkání s Libercem chybět. V zápase se také neobjeví Radovan Somík, který si při zápase ve Zlíně utrhl přitahovač stehenního svalu a bude tak Vsetínu chybět dva týdny.

Trable s muži v masce

Špatné výsledky týmu souvisí mimo jiné s velkými problémy s brankáři. Navrátivší se Roman Čechmánek, který hraje ve Vsetíně v době výluky NHL, si poranil třísla a vystřídal jej Radek Masný, který chytal zápasy na Spartě a doma s Pardubicemi. V zápase s Pardubicemi jej trenér Neliba vystřídal a do vsetínské svatyně poslal Lukáše Plška. V Karlových Varech se do branky postavil původně až pátý brankář Štefan Žigárdy a vydržel v ní až do zápasu v Třinci, kdy se vrátil po operaci kolena Radovan Biegl. Ten však vydržel chytat jen dvě třetiny, než jej třinecký Radek Bonk trefil do krku a Biegl si kvůli zlomené krční chrupavce ještě měsíc nezachytá. Do brány se tak vrátil Žigárdy, který dostal důvěru od nového trenéra Stavjani. V zápase proti Třinci se do vsetínské klece vrátil uzdravený Roman Čechmánek, který však nepomohl svému týmu a Vsetín prohrál s Třincem. Ve valašském derby však Čechmánek svému týmu vychytal výhru a ve Vsetíně doufají, že nyní vytáhlý fantom a hrající sportovní manažer pomůže tým vytáhnout z nejnižších pater tabulky.

1. Tomáš Vak         18 5+4=9
2. Rostislav Klesla  18 3+5=8
3. Pavel Selingr     17 5+1=6

Roman Čechmánek    2,73/zápas - úspěšnost 92,11% (10 zápasů)
Radovan Biegl      0,00/zápas - úspěšnost 100% (1 zápas - 39 min.)
Radek Masný        3,89/zápas - úspěšnost 89,06% (4 zápasy)
Štefan Žigárdy     4,11/zápas - úspěšnost 87,78% (6 zápasů)
Lukáš Plšek        5,00/zápas - úspěšnost 81,82% (1 zápas -  24 min.)

Bílí Tygři

1. Leoš Čermák       18 5+5=10
2. Lubomír Vaic      18 5+5=10
3. Igor Rataj        16 3+7=10

Falta Pavel            1,70/zápas - úspěšnost 93,59% (6 zápasů)
Milan Hnilička         2,58/zápas - úspěšnost 91,18% (13 zápasů)

Poslední utkání 2004/2005

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová 1:0pp
Branka a nahrávka: 65. Vaic (Podkonický) Rozhodčí: Smeták - Rittich, Guth. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. Diváci: 5000 (vyprodáno).