Mládežnický hokej

Česká dvacítka vybojovala čtyři body! Lakatoš se prosadil po minutě hry

Liberec - Česká reprezentace do dvaceti let má za sebou turnaj ve Švédsku. Utkala se s nejlepšími evropskými celky a z měření sil nevyšla vůbec špatně. Dominik Lakatoš skóroval po dvaadvaceti vteřinách od začátku turnaje!

Česká republika - Švédsko 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Lakatoš (Kaše), 32. Kubík (Jašek, Doudera) - 8. Bratt (Dahlén, Asplund), 26. Grundström (L. Andersson, Högberg), 61. Grundström (Pettersson).

Sestava ČR: Škarek – Kalina, Hrdinka, Krenželok, Adámek, Doudera, Kvasnička, Bartko – Lakatoš "A", Nečas, Kaše "C" – Zadina, Kodýtek, Koblížek "A" – Havránek, Kubík, Jašek – Ďurač, Reichel, Anděl – Procházka

Začátek jako z říše snů. Dominik Lakatoš dokázal, s notnou dávkou štěstí, skórovat již dvaadvacet vteřin po začátku turnaje. Češi však nakonec těsně vedení udrželi pouze do osmé minuty. Následně navíc Švédové převážili misky vah na svou stranu. Nicméně Kubík dokázal vyrovnat a rozuzlení tak přineslo až prodloužení. Během toho rozhodl Grundström.

U20 Turnaj čtyř zemí - Česká republika - Švédsko 2016

Česká republika - Rusko 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Reichel (Kalina, Nečas), 48. Kalina (Kaše, Nečas) - 24. Rassejkin, 32. Kaprizov (Sidorov), 41. Sidorov (Kaprizov).

Sestava ČR: Škarek (Kváča) – Hrdinka, Kalina, Adámek, Krenželok, Kvasnička, Doudera, Bartko – Lakatoš "A", Nečas, Kaše "C" – Zadina, Kodýtek, Koblížek "A" – Havránek, Kubík, Jašek – Ďurač, Reichel, Anděl – Procházka.

V druhém duelu se Češi utkali s Ruskem. A ani tentokrát si výhru nepřipsali. Brzy otevřel gólové účty Reichel, jenže odpověď dokázala Sborná dodat hned třikrát. Rassejkin, Kaprizov a Sidorov notně posunuli světovou velmoc za vítězstvím. Snížit sice dokázal ve 48. minutě Kalina, to však již bylo z pohledu národní reprezentace vše.

U20 Turnaj čtyř zemí - Česká republika - Rusko 2016

Česká republika - Finsko 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kaše (Reichel, Lakatoš), 19. Kalina (Nečas), 30. Jašek (Hrdinka, Kodýtek) – 5. Ruotsalainen (Veselainen), 33. Koppanen (Vaakanainen, Oksanen).

Sestava ČR: Kváča – Hrdinka, Kalina, Adámek, Krenželok, Kvasnička, Doudera, Bartko – Lakatoš "A", Nečas, Kaše "C" – Jašek, Kodýtek, Koblížek "A" – Zadina, Reichel, Anděl – Havránek, Kubík, Procházka – Ďurač.

Závěrečný souboj turnaje přinesl opět velmi zajímavou bitvu a opět skóre 3:2. Češi sice poprvé nevstřelili gól jako první, nicméně podobně jako Sborná v předchozím zápase, připravili těžkotonážní odpověď. Kaše, Kalina a Jašek ještě do poloviny základní hrací doby dostali naše mužstvo do dvoubrankového vedení. Snížil Koppanen, ale dalšího gólu se již diváci nedočkali.