Čtvrtfinále pokračuje v pátek v Praze

L i b e r e c - Po dvou odehraných zápasech čtvrtfinálové série se Spartou vedou Tygři 2:0, a splnili si tak cíl, se kterým do této série vstupovali. Nicméně zápasy v Praze budou určitě jiné a Sparta bude spoléhat na domácí prostředí, ve kterém se ji v play-off daří. Z posledních šestnácti zápasů ve vyřazovacích bojích, které Sparta v T-Mobile Areně sehrála, jich totiž dokázala patnáct vyhrát.

První zápas

První utkání bylo poměrně jasně v režii Tygrů. Ti byli od prvních vteřin utkání aktivnější a slepenými góly Jiruše a Nedorosta z jedenácté a dvanácté minuty si vytvořili dvougólový náskok. Ten sice dokázal v úvodu druhé třetiny zmenšit Tibor Melichárek, na rychlou odpověď Jiřího Hunkese a gól na 3:1 už Sparta reagovat nedovedla a konečnou podobu výsledku dal ve třicáté minutě Petr Šachl. Vítězství 4:1 bylo naprosto zasloužené a Tygři i díky vydatné pomoci fanoušků, kteří předvedli v Tipsport areně „bílé pelko“, vstoupili do čtvrtfinále tou správnou tlapou. „Samozřejmě pocity ze zápasu jsou pozitivní, ale je to jen první krok, a teď musíme udělat ty další tři a ty budou hodně těžké. Všichni si pamatujeme minulý rok, kdy jsme první zápas vyhráli a druhý prohráli a to se nesmí opakovat. My do toho druhého utkání musíme vstoupit tak, jako do toho dnešního,“ podotkl po prvním zápase útočník Petr Šachl.

1. ČF – Liberec vs. Sparta 4:1

Druhý zápas

Úterní zápas začala o něco aktivněji Sparta, ale byl to opět Liberec, který otevřel skóre zápasu. Vlastní střelu dorazil pohotově za Štefla Leoš Čermák a nejproduktivnější Tygr základní části si tak připsal první bod v letošním play-off. Hosté ale i po té hráli aktivněji a domácí několikrát výrazně podržel výtečně chytající Marek Pinc. Velkou šanci pak neproměnil Miroslav Hlinka, který nedokázal dorazit puk do prázdné branky po střele Nedvěda do tyče. Na druhé straně napřáhl na modré Valdemar Jiruš a pár vteřin před koncem druhé části dal velmi důležitý gól na 2:0. Asi definitivní rozhodnutí pak přinesl důraz Petra Šachla, který ve vlastním oslabení vybojoval kotouč za brankou Sparty a předložil jej úplně volnému Milanu Bartovičovi – 3:0. Tygři už pak na ledě jasně dominovali a další branky přidali Boris Žabka a Pavel Kašpařík. Nejlepším hráčem utkání byl po zásluze vyhlášen Marek Pinc, který tak v úvodních dvou utkáních pustil jediný gól. Nulu, kterou liberecký brankář vychytal, ale nějak nepřeceňoval. „Důležité je především to vítězství, hra je se na zápasy a ne na statistiky. Potěší to, ale že by to bylo něco významného, to ne,“ dodala po utkání liberecká brankářská jednička.

2. ČF – Liberec vs. Sparta 5:0

Zápasy v Praze

Před pátečním zápasem je ve vzduchu hned několik otazníků. První z nich je určitě ten, jestli se do branky obhájce titulu vrátí Tomáš Duba, ani v úterý totiž nebylo příliš jasné, jak na tom gólman Sparty skutečně je. Druhým otazníkem bude, jestli Sparta najde recept na výtečného Marka Pince, který má procentuální úspěšnost zásahů 98,53%. Dalším důležitým faktorem bude i to, že se bude hrát v T-Mobile Areně, ve které se Spartě v minulých letech v play-off mimořádně dařilo. V posledních dvou letech tu pražané sehráli ve vyřazovacích zápasech šestnáct zápasů a pouze jediný ztratili. V loňském play-off zde Tygři dvakrát prohráli (2:1 a 5:2), letos v základní části ale naopak dokázali dvakrát v hlavním městě zvítězit (3:1 a 4:3 po sn).

Prakticky všichni hráči z libereckého kádru shodně říkají, že na Spartě budou chtít uhrát minimálně jedno vítězství. Za Tygry se navíc do Prahy vypraví i početná skupina fanoušků, které již před rokem v Holešovicích vytvořila velmi dobré prostředí. Jak v pátek, tak v sobotu se začíná v 17:25. Páteční utkání můžete sladovat na ČT2.

Statistiky hráčů Sparty v play-off

Hráči v poli:
Melichárek Tibor   1 (1+0)
Nedvěd Petr        1 (0+1)

Brankáři: Štefl Martin 2 zápasy/úspěšnost 87,50%, průměr: 4,40 Valent Michal 11 minut/úspěšnost 90,91%, průměr: 5,45