Čtvrtfinálová série se stěhuje do Třince

Po dvou odehraných zápasech mezi Bílými Tygry a Třincem je stav série 1:1. V obou utkáních na ledě Tipsport areny byl k vidění velmi vyrovnaný hokej s výbornými brankáři na obou stranách. Oba duely navíc dospěli až do prodloužení, ve kterých se vždy rozhodlo o vítězi, a na nájezdy tak zatím ani v jednom případě nedošlo. Zápasy byly vypjaté a měli správnou atmosféru, jakou mají střetnutí v play-off mít.

První zápas

První utkání bylo hodně defenzivně laděné a oba týmy hrály ze začátku ze zajištěných obran. Když už si útočníci vypracovali nějaké příležitosti, tak si s nimi poradili oba výteční brankáři, na liberecké straně Milan Hnilička a na straně Ocelářů Roman Čechmánek. Liberec byl v prvním utkání na domácím ledě o něco aktivnější a poměrně dlouho po Vaicově brance vedl. Třinečtí ale dokázali zásluhou Rostislava Martynka před koncem řádné hrací doby vyrovnat a zápas dospěl do prodloužení. V něm se radovali domácí a po brance Lukáše Zíba se ujali vedení v sérii. „Samozřejmě jsem rád, že jsme to utkání dnes vyhráli. Ve třetí třetině jsme upustili od toho, co jsme chtěli hrát, ale dnešní cíl v podobě výhry jsme splnili,“ zhodnotil první zápas trenér Bílých Tygrů Josef Paleček.

Liberec – Třinec 2:1 po pr. reportáž zde

Druhý zápas

O den později sledovalo utkání opět více jak sedm tisícovek skvělých fanoušků, kteří velmi vytrvale povzbuzovali, a vytvořili tak možná nejlepší atmosféru v Tipsport areně v této sezóně. Samotné utkání se odehrávalo v podobném duchu jako první zápas série. Tygrům se povedlo brzy vstřelit branku, ale hosté dokázali ještě v první třetině vyrovnat a hned na začátku druhé zápas otočit. Liberec se vrátil do zápasu díky přesilovkám. Ještě ve druhé třetině se mu podařilo vyrovnat a poté dokonce zvýšit na 3:2. Bílí Tygři ale podobně jako v prvním zápase nezvládli závěr třetí třetiny, poté co se začali soustředit více na defenzivu a do útočných akcí se pouštěli jen sporadicky. Ocelářům se trpělivá hra vyplatila a i ve druhém zápase se jim podařilo vyrovnat. Svěřenci trenéra Juříka si v prodloužení dávali pozor na vyloučení, která je provázela celým zápasem, a které prakticky rozhodlo o vítězi prodloužení v prvním zápase. Třinečtí naopak sami vyčkávali na chybu Liberce a ta přišla v šestašedesáté minutě, kdy se puk po zásahu rozhodčího odrazil přesně na třineckou hůl a na jediného obránce Žabku se tak v tu chvíli hnali Korhoň s Martynkem. Druhý jmenovány trefil kotouč přesně mimo dosah Hniličky a hosté díky tomu vyhráli druhý zápas čtvrtfinálové série.

Liberec – Třinec 3:4 po pr. reportáž zde

Zápasy v Třinci

Dá se očekávat že zápasy na severu Moravy se budou odehrávat v podobném duchu jako střetnutí v Liberci. Obě mužstva budou vycházet ze zajištěných obran a spoléhat na výborné brankáře. Toto čtvrtfinále je zatím po dvou odehraných zápasech nejvyrovnanější a Oceláři prokazují, že snadné vítězství ve třech zápasech předkola play-off nad Karlovými Vary nebylo náhodné. Oba čtvrtfinálové výsledky jakoby potvrzovaly vyrovnanost, která provázela oba týmy už v základní části. V té došlo ve čtyřech zápasech dvakrát na nájezdy a dvakrát vyhrál Třinec v základní části o jeden gól.

Týmy už ale zároveň musí počítat první zraněné a o případném úspěchu ve čtvrtfinále může začít rozhodovat i šířka a kvalita kádru. Liberec nemohl pro zranění nasadit do obou zápasů na domácím ledě duo Čermák, Čutta a Třinci zase scházel zkušený Vladimír Vůjtek. Do druhého utkání v Liberci nenastoupil ani další zkušený Ocelář Radim Tesařík. Tygři budou asi postrádat jednu z největších opor týmu Lubomíra Vaice, který si ve druhém zápase při střetu s jedním z třineckých obránců narazil stehenní sval a jeho start je velmi nejistý. Dalším klíčovým momentem série budou určitě přesilové hry. Bílí Tygři dali Třinci zatím pět gólů, z toho čtyři při početní výhodě, což je dalším důkazem jak těžce se liberečtí hokejisté gólově prosazují při hře pět proti pěti. A to i přesto, že v obou zápasech měli Tygři výraznou střeleckou převahu (počet střel v prvním zápase 41:32, ve druhém zápase 50:23, celkem 91:55). Na druhé straně to prokazuje, že liberecké přesilovky byly poměrně úspěšné. Severočeši byli po druhém zápase zklamaní a litovali, že ve třetí třetiny neudrželi vedení. „Opět jsme nezvládli koncovku ve třetí třetině, pustili soupeře do vyrovnání a tím také do prodloužení. To je ale play-off a my musíme bojovat dál“, dodal po druhém zápase asistent trenéra Vladimír Čermák. Liberečtí si budou muset dát pozor na ve velmi dobré formě hrajícího Juraje Štefanku, který si v pěti zápasech play-off (počítáme-li i předkolo play-off) připsal již pět branek. A i v zápasech v Liberci patřil spolu s Čechmánkem k nejlepším hráčům Třince.

Brankáři: Čechmánek Roman 1,66/zápas – úspěšnost 95,69

(do statistik hráčů Třince jsou započítány i zápasy předkola play-off proti Karlovým Varům)