Poprvé v sezoně dorost poražen

Aktivní a vyrovnanou hru mohli zhlédnout diváci, kteří zavítali na páteční utkání mezi celky Bílí Tygři Liberec a RI Okna Zlín. Rozdíl jediného gólu znamenal pro domácí hráče první porážku této sezony. Zlínští si ve Svijanské areně výsledkem 4:5 vybojovali všechny body.

Do začátku utkání nastoupili hráči obou celků velmi aktivně a ukázali tak divákům pěknou, vyrovnanou hru. Největší šanci domácích měl v deváté minutě Jan Kouba, jehož střelu musel podržet Rozum pod svou lapačkou. Stejný scénář se opakoval ještě v minutě dvanácté, kdy se Bílí Tygři dostali do výrazné šance. Hostující gólman svůj tým opět podržel. Hokejisté RI Okna Zlín měli příležitostí ke skórování také dost, ale Jelínek všechny střely dokázal bez větších obtíží zneškodnit. Až v poslední minutě padl kotouč mezi tyče domácího brankáře. Petr Zámorský dokázal vyvézt puk z obranného pásma a přesnou střelou od modré dobyl Jelínkovu branku.

Umění vyrovnat předvedli Modrobílí již jedenáct vteřin po začátku druhé třetiny. Po vyhraném buly před Rozumovou brankou vstřelil Patrik Maďar puk za gólmanova záda. Ve dvacáté druhé minutě ukázkovým zákrokem překazil šanci Tadeáše Kundery liberecký útočník. I hostující obrana se ukázala v dobrém světle, když se Severočeši usadili v útočném pásmu a napadali zlínskou branku. Hosté dokázali vyvézt kotouč před Jelínka a opláceli nepříjemnou protihráčovu palbu. Podruhé rozvlnit síť soupeřovy branky se podařilo Davidu Morongovi ve dvacáté osmé minutě. Jihomoravané dokázali, že umí zamíchat kartami a po přihrávce od Marka Halody se o vyrovnávací gól postaral Tadeáš Kundera. Ještě branka Jakuba Hermana v závěru třetiny a stav utkání byl opět nakloněn na stranu Zlína.

Poslední část zápasu začala hrou čtyři na čtyři. Hráči obou týmů si odpykávali zbytek trestu, jenž hlavní rozhodčí udělil poprvé v utkání. První polovina třetího dějství nepřinesla žádné drama. Ševci i Tygři předváděli, stejně jako v předchozích třetinách, aktivitu a bojovnost. Až v padesáté první minutě se diváci dočkali. Čtvrtou branku do tygří svatyně vstřelil Jakub Herman. Okenáři poskytli Bílým Tygrům možnost přesilové hry a případného skórování. Liberečtí ale svou šanci nevyužili. Radost přišla až po ukázkové souhře, kdy Jan Kouba poslal kotouč Kamilu Schutzovi k modré a ten neomylně vypálil na Kevina Rozuma. Vidina dorovnání hnala domácí kupředu, štěstí ale stálo na druhé straně. V padesáté osmé minutě inkasoval Jelínek gól od Tadeáše Kundery. Drama na závěr už nikdo nečekal, přesto se o něho svým gólem postaral Patrik Maďar. Trenér Bílých Tygrů si po pěkném zákroku, ke kterému přispěl i Daniel Miškovský, vyžádal oddechový čas. Jen pár vteřin před zazněním poslední sirény se strhla v rohu kluziště bitka. Po střele libereckého útočníka vyjel Rozum z branky a skočil po kotouči. Zlínští hráči se snažili odehnat soupeřovi hráče, kteří se ale puku nechtěli vzdát. Sedm hráčů bylo za tento souboj potrestáno. Liberec v deseti vteřinách nedokázal vstřelit potřebnou branku a vítězství si tedy připsal tým ze Zlína.