Ohlédnutí za zápasem

Domácí vyhráli zaslouženě

V Liberci si nikdo nepřipouštěl, že by hokejisté Bílých Tygrů mohli prohrát i třetí zápas čtvrtfinále v řadě. Hráči měli ve středu důkladný míting, kde probrali chyby z druhého zápasu v Liberci. A v první třetině zápasu v Budvar Aréně to vypadalo, že si z něj vzali dostatečné ponaučení, jenomže brány pekelné se měly teprve otevřít ...

1. třetina:

V první třetině to s výkonem Tygrů vypadalo dobře, v jejím závěru převzali iniciativu a nic nenasvědčovalo tomu, co mělo přijít po přestávce. "Chtěli jsme první třetinu odehrát bez obdržené branky, což se povedlo," poodhalil část tygří taktiky asistent trenéra Palečka Karel Dvořák.

Branková smršť domácích

Na začátku druhé třetiny však přišla obrovská vlna, ne nepodobná Tsunami, v podobě tří inkasovaných gólů, která smetla veškeré naděje tygrů. Svěřenci trenéra Palečka momentálně nejsou v situaci, kdy by byli schopni takový těžký direkt vrátit..."Nejprve přišla individuální chyba našeho hráče, pak dvakrát propadnutí na modré a bylo po zápase", potvrzuje jeden z členů libereckého triumvirátu. S tím souhlasil i jeho českobudějovický protějšek, asistent trenéra Jandače, Milan Kupka. "Povedlo se nám dát čtyři rychlé góly a bylo rozhodnuto. Soupeř už nenašel sílu na zvrat."

Psychika

Vedení Budějovic po třech zápasech 3:0 očekával málokdo! Hra Bílých Tygrů ze základní části jakoby zmizela mávnutím kouzelného proutku. Snad všichni hráči chybují, ze zkušených tygrů se najednou stala neškodná koťátka. Ale není to tím že by zapomněli hrát hokej, spíše je to problém v hlavách hráčů. "Mužstvo je psychicky dole...", potvrzuje Karel Dvořák.