Dorost nepředvedl nic, Kladno odváží všechny body

L i b e r e c - Souboj sousedů v tabulce, tak to byl souboj Bílých Tygrů a Kladna. Díky čtyřem brankám v prostředním dějství si hokejisté ze středu Čech odváží tři body za vítězství - 1:4. Jedinou branku libereckých mladíků zaznamenal Jan Slivka.

V den, kdy za dětmi chodí trojice Mikuláš, Čert a Anděl si to pod Ještědem rozdali domácí Bílí Tygři a hosté z Kladna. Rýsovala se otázka, kdo komu bude nadělovat. Utkání se hrálo netradičně v Tipsport areně, kde se jinak prohání A-tým Bílých Tygrů.

Hráči si zpočátku museli zvyknout na úzké kluziště, a tak v prvních pěti minutách příliš hokeje vidět nebylo. První, kdo se si rychle přisvojil užší liberecké kluziště, byli domácí. V páté minutě si Tygři vynutili faul, když na trestnou lavici putoval za držení hole Butor a o další chvíli později dostali Liberečtí další přesilovou hru k dispozici, po té co fauloval Stach. V obou případech byli Severočeši bezzubí. V polovině první třetiny zamířil na lavičku hanby liberecký Psota za hákování na Doubera. V přesilovce Středočechů ujel ve vlastním oslabení Miškovský, jeho zakončení však mezi betony Ilašenka neprošlo. To byla také poslední velká šance Bílých Tygrů v první třetině a od té doby hráli už jen hosté z Kladna. V čase 13:18 už kladenští hokejisté měli zvednuté ruce nad hlavou a radovali se z gólu, rozhodčí však branku dosaženou kopnutím bruslí od Gottlieba neuznal. O minutu později se v dobré šanci po nahrávce Dittricha ocitl Obr, jeho pokus skončil pouze na konstrukci liberecké branky. Tři minuty před koncem první třetiny měl obrovskou šanci kladenský Doskočil, jehož pokus Blažek lapačkou vytěsnil do rohu. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství začalo přesilovkou Kladna, po té co si trest z první třetiny odpykával Říha. V čase 21:16, když už Tygři hráli v pěti, vyjel zpoza liberecké branky Sekáč, poslal přesnou nahrávku Vojtěchu Butorovi a ten usměrnil kotouč mezi betony Blažka - 0:1. Čtyřiadvacet vteřin. Tak přesně tolik dělilo první a druhý kladenský gól. Při skoro totožné situaci jako při první brance vyjel z rohu Martin Dittrich a místo nahrávky volil střelu k tyči a zvýšil stav utkání – 0:2. To byl pro trenéra Severočechů impuls a v brance nahradil Blažka Jelínkem. Liberecké naděje jako by v tu chvíli někdo z ledu mizíkem vymazal a hráli jen hosté. V pětadvacáté minutě rozhodčí vyloučil libereckého Maďara za faul loktem a Středočeši početní výhodu využili. Od modré nahodil kotouč na domácího brankáře Jelínka Steighauf, jehož střelu před brankou šikovně tečoval Martin Dittrich a svou druhou brankou v zápase zvýšil náskok hostů - 0:3. Ihned po vstřelené brance mohl čtvrtou branku Kladna přidat Stach, jeho střelu ale Jelínek za svá záda nepustil. Čtyři minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky putoval na trestnou lavici domácí Příkazký za hákování a hosté po čtrnácti vteřinách vsítili čtvrtou branku. Kladenský Doskočil zavezl kotouč podél mantinelu do útočného pásma, ten poté přesným pasem přes celou šířku kluziště našel na druhé straně volného Stacha, jemuž před branku na milimetrový pas najel Jiří Sekáč, pro něhož už nebyl problém rozsvítit červené světlo za brankářem Jelínkem - 0:4. O náznak z mrtvých vstání se pokoušel v devětatřicáté minutě Morong, jehož nepříliš povedená střela skončila v rohu kluziště. Bílí Tygři tak šli do kabin s čtyřgólovým mankem.

Začátek posledního dějství se nesl ve znamení samostatných nájezdů. Nejdříve unikl domácí obraně hostující Butor, jemuž zřejmě dobré zpracování zabránilo v gólové příležitosti. Na druhé straně zase čekal příliš dlouho s nahrávkou na unikajícího Miškovského Maďar a postavil tak svého spoluhráče do postavení mimo hru. V čtyřiačtyřicáté minutě se řítil na Ilašenka opět Miškovský, kladenský gólman jeho střelu mezi betony kryl. Další nájezd mohli diváci v Tipsport areně zaznamenat o minutu později, Příkazký byl ale podražen Sekáčem a domácí tak dostali svou čtvrtou přesilovou hru v zápase, která zůstala nejen bez gólu ale i bez šancí. Hokejisté Kladna už tou dobou kontrolovali zápas a nepouštěli Bílé Tygry do větších šancí. Domácí hokejisté se branky přeci jen dočkali, když v přesilovce přenechal mezi kruhy Psota kotouč Janu Slivkovi a ten propáli Ilašenka - 1:4. Liberečtí dorostenci tak prohráli již třetí zápas v řadě.

Lubomír Bouchner (trenér Liberce): „Těžko se mi ten zápas hodnotí, protože nejsme teď tak odolní a ty chyby teď děláme, a když se nám stane, že máme v zápase dva nájezdy a neproměníme ani jeden, tak člověk nemůže být spokojen. Musíme mít větší nasazení, abychom toho soupeře donutili k chybám. Jsme teď hrozně bojácný, zakřiknutí. Není tady teď člověka, který by to strhl. Pět hráčů nám odešlo do juniorů a jeden nám marodí, což byla kostra toho mančaftu. Teď máme dvě pětky starých hráčů a oni si ty své minizápasy prohrají, třetí lajna je složená z ročníku 93´ a svůj minizápas vyhrává.“