Dorost potvrdil na Slavii roli leadera

V sobotu sehráli mladíci z Liberce další zápas proti pražskému S. Po páteční výhře nad Spartou se jim podařilo porazit i pražskou Slavii, tentokrát 5:2. Tygři rozhodli o svém vítězství během prvních dvou třetin, kdy si vytvořili tříbrankový náskok. Tři body do tabulky produktivity si připsal liberecký útočník Daniel Skalický, a to za dvě branky a jednu asistenci.

Zápas nakousli útočněji domácí, kteří během prvních pěti minut prakticky vůbec nemuseli bránit. Prvních deset minut se hrálo prakticky bez přerušení a jako první ohrozil branku Liberce slávistický Barák. Výborní obránci hostů mu ale nedovolili skórovat. Celou dobu se hrálo velmi plynně a hlavně bez jediného vyloučení. O první branku zápasu se v závěru třetiny postaral po zaspání domácí obrany Daniel Skalický. V čase 19:54, pouhých šest vteřin před koncem úvodní třetiny probruslil obranou domácích a sám zakončoval do Dlouhého brány. Vstřelil tak úvodní a zároveň velmi důležitou branku, která možná rozhodla celé utkání.

Do druhé třetiny, narozdíl od té první, nastoupili aktivněji hosté a hned po třech minutách zvyšovali svůj náskok. Tomáš Filippi totiž ve spolupráci s Filipem Jánošíkem využil zaváhání domácí obrany. Filippi vyjel zpoza branky a z těsné blízkosti zakončoval u tyče nikým nerušen. O tom, že neumí Tygři jen dávat góly, ale umějí je i nedostávat se přesvědčili útočníci první slávistické lajny, když se jim minutu po druhém obdrženém gólu nepodařilo i přes několikanásobné dorážení dopravit puk za záda brankáře hostů. Jako malou útěchu si mohli domácí zahrát jako první v zápase dvě minuty přesilovou hru. Během ní se však činila hostující obrana a změna stavu se nekonala. Liberečtí hráči si zvláštní pozor dávali na první dvě domácí složení útoku, a nepouštěli je prakticky vůbec do šancí. Další šance pro bílo-červený se naskytla hned na začátku jejich další přesilové hry. Trojice produktivních útočníku Poletín – Palaščák – Mavrojanidis se nahrnula před branku hostů, ale stejně se z gólu radovat nemohli. Na místo kontaktního gólu se tak dočkali domácí další rány. Opět v závěru třetiny, tentokrát v čase 37:58 se prosadil hráč patřící do první desítky nejproduktivnějších a zároveň hráč s nejvyšším počtem trestných minut v dorostenecké extralize - Daniel Skalický.

Do závěrečné třetiny vstupovali hosté s třígólovým náskokem, proto se nikdo nehrnul do zbytečných a riskantních útoků. Celý děj závěrečné třetiny nastartoval domácí Michal Hellar. Jako prvnímu domácímu hráči v zápase se mu podařilo dostat kotouč za Pyrochtu. Čas náležící třetí třetině vyplňovali domácí jedním útokem za druhým. Obrana Liberce ale také nezahálela a nedovolila hostujícím útočníkům vážněji ohrožovat jejich svatyni. Ba naopak. Zpět do tříbrankového rozdílu dostala svůj tým opět spolupráce dua Tomáš Filippi - Filip Jánošík. Na světelné tabuli svítil čas 14:20, 3. třetina a stav utkání 1:4. Pět minut do konce za tohoto stavu by mnoho týmů považovalo zápas za prohraný, ne však slávistický dorost. Ukázková střela domácího Michala Poletína od modré čáry se zastavila až o síť hostující branky. Za stavu 2:4 využili domácí možnosti odvolat brankáře, a na vhazování v útočném pásmu nastoupili se šesti hráči v poli. Hosté se ale zmocnili kotouče a skóre zápasu koncem osmapadesáté minuty upravoval Michal Buliř na konečných 2:5.