Dorostenci vyhráli i podruhé a postupují do čtvrtfinále

L i b e r e c - Dorostenci nezačali druhé utkání osmifinále proti Vsetínu nejlépe a po dvanácti minutách prohrávali 2:0. Zápas ale dokázali otočit a nakonec zvítězili jasně 7:2 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Velký podíl na vítězství měl Daniel Skalický, který vstřelil vítězný gól a celkem se v utkání podílel na čtyřech brankách Liberce.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Jako první prověřil Hromadu domácí útočník Vlach, krátce na to pálil do tyče jeho spoluhráč Vašek. V šesté minutě se Tygři dostali opět do útočné třetiny, obránce Kulda ale ztratil puk a Podešva vysunul do brejku Petra Horehledě, který sám proti Pyrochtovi uspěl a otevřel skóre zápasu. Domácí pak měli k dispozici přesilovku, tu ale nevyužili, zatímco Vsetín o minutu později potrestal Vlachovo vyloučení. Závar před domácí brankou ukončil přesnou střelou Dmitrij Jaškin.

Domácí se ale ani za nepříznivého stavu nevzdali a ještě do konce první třetiny se jim podařilo snížit. Šestapadesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři využil dvě minuty před koncem první třetiny kapitán Filip Jánošík.

Druhou třetinu odstartoval vyrovnávající gól, o který se postaral Roman Chlouba. Jeho střela po ledě prošla Hromadovi mezi betony a skončila až v brance. Pak se hokej ze Svijanské arény na chvíli vytratil. Za zmínku stojí velká šance hostujícího kapitána Vávry, kterou Pyrochta zneškodnil, a na druhé straně výtečný zákrok Hromady proti střele Bulíře. Možná klíčový moment utkání přišel ve čtyřiatřicáté minutě, kdy se Tygři dostali do vedení. Přesilovou hru domácích ukončil přesnou střelou Daniel Skalický a poslal domácí do vedení. Za hosty mohl rychle odpovědět Vávra, ale ani jeho druhý pokus v utkání brankou neskončil.

Poslední dějství začalo přesilovkou Vsetína, díky které se hosté ještě teoreticky mohli vrátit nejen do zápasu, ale i do celé osmifinálové série. Na trestné lavici seděl domácí Kulda, byli to ale právě Tygři, kteří ve vlastním oslabení definitivně rozhodli o vítězi. Střelu Filipa Jánošíka totiž dorazil za Hromadu Jaroslav Vlach a zvýšil už na 4:2. Tato situace s hostujícím týmem viditelně otřásla a Vsetínští už se do konce zápasu na samotnou hru příliš nekoncentrovali. Výsledkem bylo několik přesilových her a především další góly v Hromadově síti.

Na 5:2 zvýšil v sedmačtyřicáté minutě tvrdou střelou Adam Jánošík. Přesně o minutu později přidal šestý gól domácích Roman Chlouba, který přesným švihem nedal Hromadovi šanci. Tygři byli i nadále aktivnější a dá se říci, že utkání se dohrávalo víceméně z povinnosti. Samotný závěr ale přinesl hodně vzruchu. Postarali se o to především hosté, kteří několikrát zbytečně tvrdě atakovali domácí hráče, z čehož často vznikaly větší potyčky, do kterých se zapojovalo mnoho hráčů z obou střídaček.

Konečnou podobu výsledku dal tak v devětapadesáté minutě v další přesilové hře pět na tři Daniel Skalický, který chytrou tečí zvýšil na konečných 7:2. Do čtvrtfinále postupují Bílí Tygři, pro vsetínské dorostence sezóna skončila.

Luboš Bouchner (trenér Liberce): "Jsem moc rád, že to kluci dneska takhle zvládli. Nezačali jsme nejlépe, ale i za stavu 0:2 jsme to nevzdali, kluci zabojovali a hráli výborně. Bylo to těžké utkání a škoda toho zbytečně vypjatého závěru, kdy někteří hráči Vsetína tu prohru neunesli. Kluci se naštěstí nenechali soupeřem vyprovokovat a dohráli to bez problémů."