Dospěje souboj i dotřetice do prodloužení?

V pátečním dnešním podvečeru nastoupí Bílí Tygři na ledě Vítkovic. Předvánoční dobrá forma Liberečanů se projevila v minulých zápasech, v nichž Bílí Tygři napravovali špatné výkony z druhé čtvrtiny základní části. Po špatném začátku soutěže si Ostravané vzpomněli na loňskou sezónu a vrátili se do vyšších pater tabulky. Vítkovice patří u nás dlouhodobě ke špičce, což potvrdily v předešlé sezóně, když se dostaly až do finále play-off, kde podlehli Spartě. Dva předešlé souboje Liberce a Vítkovic byly velmi bojovné a týmy si nedarovaly nic zadarmo. Oba zápasy dospěly do prodloužení, přičemž právě na ledě Vítkovic rozhodli Tygři o svém vítězství. Ve Svijanské aréně se domácím nepodařilo překonat kvalitní defenzívu hostů ani v nastavení.

O kádru soupeře

Po odchodu Martina Pruska do NHL se stal týmovou brankářskou jedničkou Jiří Trvaj. Jeho kvalitní a hlavně vyrovnané výkony pomohly zvednout mužstvo po nevydařeném úvodu soutěže. Radim Tesařík spolu s Radkem Philippem svými zkušenostmi přinášejí klid do zadních řad Ostravanů, právě Tesařík je s dvěma góly a sedmnácti přihrávkami nejproduktivnější bek v týmu a jeden z nejlepších v celé extralize. Jeho výkony zaujaly i reprezentačního trenéra Lenera, který ho pozval na Baltika Cup. Reprezentační pozvánku dostal ještě kompetní první útok ve složení Roman Kaděra, Jiří Burger a David Moravec.

Poslední zápasy Vítkovických

Ostravané po domácí výhře nad Zlínem před televizními kamerami potvrdili dobrý výkon v dalším kole na ledě Českých Budějovic. V 27. kole převálcovali Vítkovičtí beznadějně poslední Havířov 5:0. Druhý zápas na svém ledě proti rozjeté Slavii se Vítkovickým příliš nevydařil. Návrat sebevědomí přinesl zápas v Karlových Varech, kde po dobrém výkonu vyhráli Ostravané 6:3. Tři body si připsali i doma proti mladíkům ze Vsetína. Úterní zápas ve Znojmě se vyvíjel dobře pro hosty z Ostravy, ale o těsné vedení přišli Vítkovičtí několik vteřin před koncem. V nastaveném čase se již žádná akce neujala a tak se rozešly oba celky smírně 2:2 po prodloužení.

Poslední zápasy Tygrů

Po nešťastné prohře v Havířově následovaly změny v liberecké sestavě, které přinesly herní i výsledkový vzestup před domácím publikem proti Plzni 6:3 a Litvínovu 2:1. 28. kolo odehráli Bílí Tygří na ledě Slavie v Edenu. Jasným favoritem byla Slavie, která překonala vynikajícího Faltu až v nastaveném čase. Proti Českým Budějovicím se Tygrům na domácím ledě příliš nevedlo. Po individuálních chybách domácích si Jihočeši odvezli z města pod Ještědem tři body. Přetěžký úkol stál před Liberečany na vsetínském ledě, kde překvapivě porazili Bílí Tygři poprvé tým Vsetína 3:1. Úterní zápas s Energií Karlovy Vary patřil v první třetině mezi extraligový podprůměr. Po několika nevydařených přesilovkách se ujal až blafák nejproduktivnějšího obránce Tygrů Angela Krsteva. Vítězství proti neškodné Energii potvrdil po úniku Miroslav Hájek. V poslední části se Tygrům už nepodařilo přidat další branky, žádný ale ani neinkasovali a tak tři cenné body dávají reálnou šanci na play-off.

První vzájemný zápas na vítkovickém ledě otevřel Michal Straka. Domácím se podařilo zápas otočit na svou stranu, ale gól při liberecké power play znamenal prodloužení. V něm potvrdil své kvality Radoslav Kropáč, jehož gól v 63. minutě znamenal dva body pro Tygry. V přeloženém devatenáctém kole se vzájemné měření sil konalo ve Svijanské aréně. Po ospalém začátku utkání překonal až minutu před koncem první třetiny Jiří Hanzlík dobře chytajícího Trvaje. V druhé dvacetiminutovce se Tygrům nedařila rozehrávka. Po několika dobrých střeleckých pokusech před brankou Trvaje se zničehonic podařilo na druhé straně skórovat hostům z Ostravy. Laszkiewicz nejprve srovnal a na začátku poslední části otočil zápas svým druhým gólem. Tygři následně uzavřeli svého soupeře v obranném pásmu. Srovnat se podařilo Václavu Novákovi, který setřásl beznaděj z libereckých hokejek. Novákovi se proti Vítkovicím daří ze vzájemných duelů si připsal jeden gól a tři asistence.

Sestavy z posledního kola:
HC Vítkovice: Trvaj - Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, Moravec - Vůjtek, Gron, Krayzel - Laszkiewicz, Melenovský, Selingr - I.Padělek, A.Padělek, Irgl
HC Bílí Tygři Liberec: Falta - Čakajík, Kočí, Jiří Hanzlík, Krstev, J. Moravec, Gřegořek, R. Pospíšil - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Kropáč, M. Straka, Hájek - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna - Jankových