Ohlasy k zápasu

Dřina přinesla pouze bod

Bílí Tygři se ani ve druhém domácím utkání proti Rabatu Kladno nedočkali kýžených tří bodů a již podruhé v sezóně na vlastním ledě pouze remizovali v normálním hracím čase. Soupeř se navíc dokázal prosadit i v prodloužení, čímž se Liberci play-off vzdálilo již na sedm bodů. O druhou branku domácích se postaral levý křídelní útočník Stanislav Procházka (viz. foto).

Tygři se od začátku utkání nemohli dostat do tempa. Navíc byl hned v úvodu vyloučen Hanzlík a místo útočných choutek se Liberec musel bránit přesilové hře. Tu sice dokázali svěřenci trenéra Palečka ubránit, pak se na druhé straně musel potáhnout při několika střelách také Orct, Kladno ale přeci jen udeřilo. Za Svobodovou brankou se potkali Pazourek s Ťupou. Kladenský centr odstavil libereckého hráče tím, že mu shodil helmu a střelou zpoza jeho těla se dokázal prosadit. „Byla to smůla. Nemohl jsem hrát a v té situaci bylo lepší pokusit se helmu nasadit než odjet střídat. Bohužel kladenský hráč dokázal velmi přesně vystřelit,“ popsal situaci před první brankou zklamaný liberecký obránce Martin Ťupa. Svoboda se po střele mohl jen zklamaně ohlédnout za pukem. To však netušil, co ho čeká za chvíli.

Tygři se ještě nestihli ani pořádně rozkoukat a už se na ně valila další pohroma. Dvě minuty po inkasované brance ztratil Čermák útočné pásmo, Jiruš byl ve snaze trefit puk odstaven jedním z kladenských forvardů a dvojice hráčů Rabatu se řítila na osamoceného Šmída. „Chtěli jsme na ně vlítnout, ale hráli dobře. Při druhé brance jsme chybovali již na útočné modré, kladenský útočník to pak trefil přesně do růžku Svobodovy branky. Se střelou se určitě nedalo nic dělat. I když to mohlo vypadat, že jsme inkasovali laciné branky, myslím, že za ně brankář rozhodně nemohl,“ řekl jeden z velkých bojovníků pátečního utkání Stanislav Procházka.

Ten tradičně nastupoval na oslabení, přesilovky a vykonal tak mnoho mravenčí práce. Navíc se dokázal prosadit i v přesilové hře a snižoval tak na 2:3, když se před tím prosadil Kašpařík a za hosty pak ve druhé třetině kapitán Zajíc. Liberec následně rozpoutal před Orctem přestřelku, kterou však dokázal korunovat pouze Rozsívalovou brankou v přesilové hře. „Sice jsme vyrovnali, škoda ale, že jsme ve třetí části nedokázali přidat ještě jednu branku. Dnes to bylo o přesilovkách, kdybychom dokázali proměnit o jednu víc, mohlo být vše jinak,“ doplnil k dalšímu průběhu hráč s dvacítkou na zádech.

Poslední třetina toho hokejového moc nepřinesla. Vázla kombinace na obou stranách, k vidění tak byla celé plejáda zakázaných uvolnění. Když už se zdálo, že se Bílí Tygři nadechují k náporu, zastavila je v krátkém sledu dvě vyloučení. Pak se takřka pět minut nehrálo kvůli potyčkám mezi diváky. Ty začali vhozením plastové lahve na střídačku Kladna, celou věc musela nakonec řešit ochranka s policií.

V samotném závěru se dokázal prosadit až před Orcta domácí Rolínek, kličce do bekhendu a následné střele chyběly jen centimetry. Utkání se tím dostalo do prodloužení, v němž měli hned na začátku Liberečtí výhodu přesilové hry. Jelikož se ale neprosadili, udeřil opět soupeř. Gardoň se sedmnáct sekund před koncem střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy trefil přesně a rozhodl tak o zisku extra bodu pro Rabat.

„Je to velká škoda. Pozitivum můžeme hledat snad jen v tom, že jsme se dokázali vrátit do utkání. Ve Varech nám nezbývá než do toho dát všechno a ještě něco navíc,“ uzavřel liberecký útočník.