Druhou polovinu soutěže načne Liberec proti Ústeckým Lvům

L i b e r e c - V prostředí plném Mikulášů, čertů a andělů se budou Liberečtí snažit odčinit špatné výsledky posledních tří zápasů. Třinácté Ústí se jeví jako snadná kořist pro hladové Tygry, kteří se trápí hlavně v útočné fázi. Jenže Slovan se stává nepředvídatelným soupeřem pro každý tým. Viděli jsme jeho vítězství v Pardubicích a na Spartě, ale také i debakl v Karlových Varech. Utkání začíná netradičně v 15.00.

HC Slovan Ústečtí Lvi

V půlce základní části extraligy se zatím klub se Lvem ve znaku drží na očekávaných pozicích. Předsezónní předpoklady se vyplňují a nováček soutěže bojuje o místa na dně tabulky. Zatím je o tři body lepší než tápající hokejisté Kladna. Tým se spoléhá především na útočníky Pavla Janků s Davidem Pazourkem, kteří vedou klubovou produktivitu. Nově také fanoušci věří ve formu bývalého libereckého kapitána Václava Nováka, jenž se o reprezentační pauze přesunul právě do klubu zítřejšího soupeře Bílých Tygrů.

Minulý zápas měl pro Ústecké příchuť derby. Představili se totiž na ledě územního rivala z Litvínova. A zápas to byl velmi vyrovnaný. Týmy se přetahovaly o vedení, a když už to vypadalo, že Chemici svůj dvougólový náskok uhájí až do konce, tak Václav Novák ještě dokázal dorážkou zdramatizovat zápas. Ovšem na vyrovnání Slovan už nedosáhl.

Podobný průběh mělo i poslední měření sil s Bílými Tygry. Na ústeckém ledě domácí dlouho vedli, ale těsně před koncem vyrovnal Zíb a nakonec v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Liberec Václav Nedorost.

Informace o klubu

Rok založení:   1945
Klubové barvy:  žlutá, modrá a bílá
Vstupné:        70-120Kč
Stadion:        Zlatopramen aréna (6500 diváků – 4634 sedících)

HC Litvínov – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3

Branky a nahrávky: 16. Jenáček (Černý), 26. Punčochář (Jenáček), 27. Poživil (Rindoš), 53. Reichel (Lukeš) - 14. Špirko (Janků), 23. Pojkar (Novotný), 59. Novák.
Rozhodčí: Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:11, navíc Šlégr 5 + do konce, Reichel (oba LIT) 10 min , Zápotočný 10 min , Hořava (oba UNL) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

Sestava v posledním kole

HC Slovan Ústečtí Lvi: Přikryl - Zeman, Vágner, Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Ficenc, Gýna - Janků, Pazourek, Klimt - Novák, Martinec, Šaffer - Šagát, Špirko, Klobouček - Přeučil, Nedorost, Hašek.

Proměňování šancí. To se zdá být největším problémem libereckého mužstva před nedělním utkání. Poslední tři odehrané zápasy ukázaly, že Tygři si jsou schopni vytvořit převahu i šance. Jenže chybí produktivita. Nejlepší Tygr v kanadském bodování Leoš Čermák si za poslední čtyři utkání připsal pouze jednu asistenci, a musel tak své místo v čele kanadského bodování extraligy přepustit pardubickému Petru Sýkorovi.

V televizním utkání se Zlínem vstoupili Tygři do zápasu jako velká voda a až do půlky prvního dějiství soupeře k ničemu nepustili. Hra se potom vyrovnala, a když už to vypadalo na bezgólovou třetinu, tak domácí ve dvacáté minutě dvakrát udeřili. Po individuálních chybách se z úniku prosadil Mokrejš a následně dostal příliš prostoru Filip Čech. Liberec byl i nadále aktivnější, ale Murín ve zlínské bráně odolal až do padesáté minuty, kdy se poprvé za Bílé Tygry prosadil Blatný. Více branek ovšem Tygři už nevstřelili, a tak se museli smířit s další prohrou.

Ta mrzela určitě i slovenského trenéra na liberecké střídačce, který se chtěl „vytáhnout“ na svého krajana Ernesta Bokroše za kormidlem zlínských Okenářů. "Dnes prohrál lepší celek. Prohráli jsme zápas v patnácti sekundách, dvě chybičky nás bohužel stály celé utkání. Štěstí se k nám obrátilo zády, musíme rychle zapomenout a jít dále,“ hledal nástupce Josefa Palečka příčiny.

Poslední dobou má kromě Dušana Gregora hodně práce i jeho jmenovec – lékař týmu Dušan Morman. Na starosti má stále Václava Pletku, jehož první start v sezoně se znovu odkládá. Dále Milana Bartoviče s Markem Pincem, kteří by měli být připraveni k dalšímu zápasu ve Vítkovicích. Zranění zad trápí Lukáše Zíba, a ani on tedy nepomůže Bílým Tygrům v dalším zápase.

RI OKNA Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:1

Branky a nahrávky: 20. Mokrejš (Andrašovský), 20. F. Čech (Kubiš) - 50. Blatný (S.Procházka).
Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:7. Využití: Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Bílí Tygři Liberec: Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub, Rýgl - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Pabiška.

Historická bilance vzájemných extraligových zápasů

Tyto kluby spolu svedly pouze dvě extraligové bitvy a na obou severočeských stadionech byli úspěšnější Bílí Tygři, kteří potvrdili úděl favorita i přes problémy v posledním utkání, kde rozhodovalo až prodloužení.

Celkem:  2 zápasy
Bilance: 1 – 1 – 0 – 0 – 0
Skóre:   9:3