Aktuální zprávy

Duda napadl v liberecké šatně Čakajíka

Radek Duda se stal opět v utkání s Libercem středem zájmu médií i fanoušků. Na podzim ještě v plzeňském dresu po skončení zápasu místo podání ruky udeřil do obličeje Jana Kudrnu, nyní do Liberce přijel už v dresu Slavie a opět o sobě dal výrazně vědět. Ve druhé třetině dával gól na 1:2 a v úvodu třetí se zapojil do hromadné šarvátky, ze které vyšel společně s Martinem Čakajíkem s trestem do konce utkání. V šatnách pak měl podle slov Václava Nováka konflikt z ledu dohru.

Vše se začalo po Antošově gólu na 2:3 v úvodu třetí třetiny. Milana Antoše domácí obránci nedokázali odstavit od puku a ten snad napotřetí dorazil kotouč za záda libereckého gólmana. Pak jeden z domácích hráčů do Antoše štouchl, což vyprovokovalo Radka Dudu k útoku. Vzápětí se do sebe pustili všichni hráči, prim v bitce hráli domácí bek Martin Čakajík a právě Duda, který si stále udržuje na čele žebříčku trestů celé extraligy náskok před Angelem Krstevem. Čakajík svého soka v souboji povalil, což kromě domácích fanoušků ocenil i rozhodčí, když mu udělil nepříliš frekventovaný "trest ve hře". To pro Čakajíka znamenalo odchod do šaten a automaticky stopku na další utkání. Radek Duda inkasoval trest pět minut plus osobní do konce zápasu. Po šarvátce šli na trestnou i Václav Novák a slávista Petr Kadlec, oba na 2 plus 2 minuty.

Po této bitce podle Václava Nováka došlo v útrobách Svijanské arény k dalšímu incidentu. Radek Duda zamířil do liberecké šatny vyříkat si s Čakajíkem předchozí potyčku. Sám Martin Čakajík se k ničemu nechtěl vyjadřovat, nakonec ale Novákova slova potvrdil s tím, že zatímco si rozvazoval brusli, uštědřil mu Radek Duda ránu pěstí.

Vše se seběhlo beze svědků a kdyby novináře Novák neinformoval, nikdo by se zřejmě nic nedozvěděl. Duda po zápase s nikým nemluvil, ani Martin Čakajík se nechtěl k událostem z šatny příliš vyjadřovat. Nic se nedostalo ani do zápisu o utkání a Duda by tak ze všeho vyšel bez trestu. Liberecký klub zvažoval podání žaloby na slávistického útočníka, napadený Martin Čakajík to ale odmítl s tím, že si nepřeje, aby incident měl oficiální dohru.