Ohlasy k zápasu

Dva rychlé góly byly klíčové, říká Valdemar Jiruš

L i b e r e c - Při utkání Bílých Tygrů proti Ocelářům z Třince se domácím hráčům střelecky příliš nedařilo až do poloviny druhé části hry, kdy se od modré strefil za Čechmánkova záda Valdemar Jiruš a o 47 sekund později Jan Plodek. Valdemar Jiruš navíc ke svým letošním střeleckým úspěchům přidal i asistenci na třetí gól, který dorážel Jiří Moravec.

Střelce prvního gólu jsme vyzpovídali.

První gól do třinecké branky padl až ve 29. minutě za stavu 0:1 a o necelou minutu později druhý. Byl to pro vás klíčový moment zápasu?

Tak já si myslím, že určitě. Třinec přijede vždy výborně bránit, což se ukázalo i tentokrát. Trochu jsme si ten zápas zkomplikovali, ale nakonec se nám podařilo využít přesilovky a jsme rádi, že to tak dopadlo.

Cítil jste, že Třinec byl po tom vašem gólu tak trochu rozhozený?

Trošku je to asi do kolen dostalo a my jsme toho využili a určitě to bylo plus pro naši hru.

Jak důležité je pro vás toto utkání?

Určitě, předposlední utkání, které jsme hráli doma, jsme zaváhali a nehráli dobře. V tomto zápase jsme ukázali, že hokej hrát doma umíme a udobřili jsme si naše diváky. Jsme každopádně rádi za vítězství a tři body.

Jsou pro vás právě přesilovky tím faktorem, který by vám měl pomoci, když se nedaří?

V dnešním utkání tomu tak bylo rozhodně.

Druhým dnešním hráčem, který ukázal své nesporné kvality, je autor druhého gólu, Jan Plodek. I jeho jsme se zeptali.

Jak hodnotíte dva góly, které se vašemu mužstvu povedli vstřelit během jedné minuty v polovině druhé třetiny?

Vidím je jako klíčový moment zápasu, při přesilovce pět na tři jsme dali první gól, pak jsme pokračovali v poměru pět na čtyři a to určitě tým nakopne.

Druhý gól následoval velmi rychle za prvním. Čím to bylo, že se vám začalo dařit?

Třinečtí byli trošku rozhození, protože brankář Čechmánek byl naštvaný, že tam na něj nebyl písknutý faul a pro nás dobře, že to tak dopadlo. Jsme rádi, že jsme vyhráli a že jsme se mohli divákům odvděčit za jejich výbornou atmosféru.

Děkujeme za rozhovor a přejeme vám, ať se v příštích zápasech daří minimálně stejně dobře, jako v tomto.