I přes bojovný výkon na Spartu Tygři nevyzráli

L i b e r e c - O osudu celého zápasu rozhodla nejspíše branka, kterou Tygři dostali těsně před koncem druhé části. Tímto přesným zásahem odskočili hosté na rozdíl dvou branek a ten si již do konce zápasu vzít nenechali. Dvě asistence si připsal Jiří Peřina.

Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté z hlavního města. Hned ve druhé minutě sice dostal dvouminutový trest hostující Václav Čížek, ale ani tato nevýhoda nezabránila Dominiku Pacovskému v tom, aby vsítil úvodní branku utkání. 0:1. Na světelné tabuli svítil čas 2:46, když se hostující forvard trefil přesně do míst, které neměl Blažíček pokryté. Liberečtí byli otřesení, ale bojovali. A to se jim také v osmé minutě vyplatilo. Přesněji v čase 7:23 srovnal skóre Dalibor Bortňák, který dorazil kotouč za bezmocného Kalčíka. 1:1.

Do čtrnácté minuty se hrálo spíše ve středním pásmu. Oba týmy pozorně bránily a hlídaly si modrou čáru. V čase 15:47 dostali domácí možnost přesilové hry. Když se celá pětice usadila v útočném pásmu a vypadalo to pro hosty nebezpečně, tak na modré přišla chyba jednoho z domácích beků, kterému utekl kotouč. Toho se zmocnil Pavel Mrňa a poslal ho přesně pod beton Robina Blažíčka. 1:2. Po první části tak odcházeli do šaten spokojenější Sparťané.

Do prostřední části již nenastopupila domácí brankářská jednička Robin Blažíček, ale nahradil ho Vratislav Vajner. A ten se hned na konci dvaadvacáté minuty blýskl parádním zákrokem. Sám se před ním z ničeho nic objevil Lukáš Rybecký, vystřelil, ale včasný zásah levým betonem znemožnil kotouči cestu za brankovou čáru. V sedmadvacáté minutě předvedli hosté krásnou akci, na jejímž konci se objevil Pavel Mrňa. Od modré ztečoval střílenou přihrávku jednoho z beků a ta skončila jen těsně nad břevnem domácí svatyně. O dvě minuty později mohlo být naopak srovnáno. Mezi kruhy si nabruslil střelec úvodní domácí branky Daniel Bortňák, vypálil zprvní a jeho střela snad jen o centimetry minula hostující svatyni.

V pětatřicáté minutě dostali Sparťané možnost přesilovky. Usadili se v útočném pásmu, ale po chybě v rozehrávce se ke kotouči dostal Jiří Peřina a najížděl sám na Kalčíka. Ten mu včasným povyjetím vykryl střelecký úhel a šanci tak zneškodnil. Když to již vypadalo, že se do šaten půjde za stejného stavu jako po první části, přišel asi rozhoující moment celého utkání. V čase 39:04 si šel dvě minuty za hrubost odpykat Jiří Peřina. Sparťané se usadili v útočném pásmu a sehráli hezkou kombinaci na jejímž konci byl nikým nehlídaný Jan Slaba, a poslal tak kotouč nerušeně přesně nad beton bezmocného Vratislava Vajnera. 1:3.

Do poslední části vstoupili domácí s tím, že se musejí pokusit poprat s dvoubrankovým náskokem soupeře. Hráli aktivně, ale vlastní chybou v obranném pásmu připravili v čase 43:05 jasnou šanci Petru Kafkovi a ten s ní naložil nekompromisně. Propálil vše co mu stálo v cestě a poslal hosty do tříbrankového trháku. 1:4. S domácími to již vypadalo velmi špatně. Hosté si hlídali náskok a nepouštěli Tygry před svého gólmana. V čase 46:31 se jim ale tato taktika nevyplatila. V přesilovce od modré vypálil Petr Kolmann, jeho pokus Tomáš Kalčík vyrazil jen před sebe a Miroslav Kopic moc jednodušších branek ve své kariéře určitě nedal. 2:4.

Tygři ucítili ve vzduchu vůni bodů. Snažili se o vstřelení kontaktní branky. Tuto snahu ale razantně hosté přerušili v čase 56:08, kdy protlačil kotouč do branky domácích Lukáš Rybecký. 2:5. Do konce utkání již zbývalo příliš málo času na to, aby Tygři stihli s výsledkem ještě něco udělat. Když to již vypadalo, že střetnutí těchto dvou celků skončí rozdílem tří branek, trefil se přesně devatenáct sekund před závěrečným hvizdem Michal Skalický. 3:5, který dorazil střelu Jiřího Peřiny do prázdné klece. Utkání se již poté v poklidu dohrálo, a tři body si tak odvezli hráčí hostí.

Trenér HC Sparta Praha David Volek: Pro vývoj utkání byla velmi důležitá třetí branka, kterou jsme odskočili na dvougólový rozdíl. Myslím si, že naše mužstvo podalo dnes velice dobrý výkon narozdíl od včera, kde náš výkon byl takový alibistický. Před dnešním zápasem jsme ho rozebírali a myslím, že se to na naší hře projevilo. Dnes jsme sehráli týmový výkon a jsme rádi za tři body.

Trenér Bílých Tygrů Liberec Filip Pešán: Nezastižen.