Preview k zápasu

Jakou tlapou vstoupí Bílí Tygři do roku 2007?

Prvním zápasem roku 2007 bude pro Tipsport arenu úterní zápas s týmem HC Rabat Kladno. Hosté přivezou i dlouholeté reprezentanty Pateru s Procházkou, na jejichž souhru Rabat hodně spoléhá. Dokáží Bílí Tygři ubránit nejproduktivnější útok extraligy?

Zprávy z Kladna

Kladno hostilo v posledním zápase roku 2006 poslední Vsetín a místo jednoznačného průběhu se domácí strachovali o cenné body. Vsetín totiž od vítězství dělilo pouhých 78 sekund...Rabat zachránil z trestného střílení Kalla a v prodloužení pak o cenném druhém bodu pro domácí rozhodl Pavel Patera.

Před zápasem v Liberci trenéra Müllera jistě potěšila zpráva, že obránce Mrázek a útočník Bělohlav zůstávají v Kladně další měsíc. Hostování ze Sparty, respektive z Českých Budějovic bylo totiž těmto hráčům prodlouženo do konce ledna. Radostnou novinkou je také to, že do zápasu v Tipsport areně by měl nastoupit i po dlouhodobém zranění útočník Tomáš Horna.

Na marodce i tak zůstávají Michal Havel (rameno, viróza), Jakub Evan (pohmožděný ukazováček) a nejistý je start Martina Frolíka (naražené zápěstí).

Kladno je se 131 góly nejproduktivnějším týmem extraligy, zároveň však také mančaftem s nejděravětší obranou (124 inkasovaných branek).

Rabatu se venku v poslední době nedaří a z posledních šesti zápasů si z ledu soupeře přivezl jen tři body. Bílí Tygři se pokusí statistiku Kladna ještě trošku "vylepšit".

Zprávy z liberecké kabiny…

Bílí Tygři se v poslední době specializují na dovoz bodů z kluzišť soupeřů, což potvrdili i v posledním zápase ve Zlíně. Zde díky poslední třetině, kterou vyhráli 4:0, zvítězili celkově 4:2. Díky zaváhání Českých Budějovic v Pardubicích si tak opět na čele tabulky vytvořili čtyřbodový náskok.

Před zítřejším zápasem se musí trenér Paleček obejít bez útočníka Tomáše Klimenty (problémy s kotníkem ho stále na led nepustí), ale také jeho parťáka z útoku Jana Plodka. Toho trápí dlouhodobější problémy se zády, které vyvrcholily jeho odstoupením po první třetině v zápase se Zlínem. Chybět budou stále i dlouhodobí marodi Jan Holub a Jan Tomajko.

Bílí Tygři se budou chtít v zápase s Rabatem vrátit na vítěznou vlnu, v posledních domácích zápasech totiž prohráli s Pardubicemi a předtím zdolali až v prodloužení Vsetín.

Trenér Paleček varuje především před přesilovkami Rabatu: "Musíme si dát pozor především na kladenské přesilovky, protože v nich rozhodují zápasy." Nebezpečná je v tomto směru zejména spolupráce dua Patera + Procházka, které skvěle doplňuje Kalla.

HC Rabat Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:4

Branky a nahrávky: 10. Procházka M.(Patera), 18. Štěpánek (Bílek), 29. Pavlas (Gardoň), 53. Patera (Procházka M.), 55. Havel (Kalla) - 6. Procházka S.(Šachl), 17. Moravec (Novák), 29. Pletka (Procházka S.), 51. Šachl (Procházka S.)