Ohlasy k zápasu

Je potřeba začít od nuly, burcuje po Kladnu Martin Faško-Rudáš

Liberec - Poslední domácí utkání roku 2023 nedopadlo pro Bílé Tygry dobře. S Rytíři sehráli vyrovnanou první část, která skončila 2:2, zlom ale přišel v prostřední periodě. V ní se Kladenští prosadili celkem čtyřikrát, zato šelmy pouze dvakrát. Kladno již poté svou výhru v závěrečném dějství uhájilo.

Duel proti Kladnu pro vás nedopadl dobře. Jak se za ním ohlížíš?
Těžko se to hodnotí. Myslím si, že největší příčinou prohry byla naše střídání po vstřelených gólech. Do pár sekund jsme hned inkasovali vyrovnávací branky a potom oni využili přesilovku a dali gól na 6:4. Ve třetí třetině se to dotahovalo obtížně.

V první polovině utkání se padaly puky do obou sítí. Čím si vysvětluješ, že se posléze dařilo skórovat už jen Kladnu?
Možná štěstí, možná ale taky naše nenachystanost v šancích. Příležitosti jsme měli i my, nepodařilo se nám je ale využít.

Jde říct, kde byl v souboji jeho zlomový bod?
V první třetině jsme mohli využít šance a mohl to být jiný zápas. Dali jsme gól na 1:0 a hned dostali na 1:1. Tak to pokračovalo až do 4:4. Nevím, kde se to zlomilo, těžko říct. Možná když měli první přesilovku a hned ji využili.

T. J. Melancon o utkání
Byl to hodně špatný zápas. Kladno bylo o dost lepší než my. Vyhráli více osobních soubojů a využili své šance.

Co znělo v kabině po druhé třetině?
Abychom se zkusili soustředit, dali gól a znervóznili je. Chtěli jsme je hlavně dostat pod tlak a vyrovnat.

Pro diváky se jednalo o atraktivní klání. Jaký je tvůj pohled na takovou přestřelku?
Je to hlavně těžké na psychiku. Chvíli se vyhrává, potom je vyrovnáno, a tak pořád dokola. Je to takové nahoru dolů, a to my jako hráči moc nechceme.

Po střetnutí s Rytíři máte nyní nejvíce inkasovaných branek v extralize..
Nevím, proč se to děje. Musíme se více soustředit na obranu, zblokovat víc puků a pomáhat víc obráncům a brankáři. Je třeba začít od nuly a pořádně se soustředit v první řadě na obranu.