Junioři přestříleli Spartu, hattrickem se blýskl Havlas

L i b e r e c - I druhé vystoupení v tomto týdnu dopadlo lépe pro Bílé Tygry, kteří dokázali navázat na svůj včerejší úspěch a porazili pražskou Spartu rozdílem tří branek. Třemi góly během 14. minut se prezentoval útočník Vojtěch Havlas, který tak velkou měrou přispěl k vítězství domácích hráčů.

Bílí Tygři do zápasu vstoupili aktivněji než svůj soupeř a snaha se jim velmi brzy vyplatila. Již ve čtvrté minutě totiž otevřel gólový účet dnešního duelu Jozef Huňa - 1:0. Pražané však na vyrovnání příliš času nepotřebovali, nedokázali sice využít pětiminutovou přesilovku po faulu Jakuba Jedličky, ale signalizace další početní výhody již zákonitý trest za nedisciplinovanost přinesla. Petr Litera překvapivou střelou z ostrého úhlu překvapil Stezku - 1:1.

První třetina teda skončila nerozhodně a byla znamením, že dnešní utkání bude vyrovnané. S tím se však domácí nechtěli smířit a krátce po začátku druhé periody se hnali za vedením, to také přišlo zásluhou Martina Šíra, který potrestal naopak sparťanskou neukázněnost - 2:1. Odpověď celku z hlavního města na sebe ale opět nenechala příliš dlouho čekat, Tomáš Brejcha v 34. minutě vrátil na ukazatel skóre nerozhodný výsledek - 2:2.

Zřejmě rozhodující moment celého utkání přišel na samotném závěru druhého dějství, Roman Pálek totiž nahodil kotouč na branku a šťastně brankáře Langera dokázal překonat pouhých šestnáct vteřin před sirénou signalizující vyprchání dvaceti minut - 3:2. Druhá třetina tedy dopadla lépe pro severočeské šelmy, které měly výhodu jednogólového vedení.

V poslední části definitivně stvrdila liberecké vítězství Havlasova krasojízda. Liberecký útočník nejprve využil přesilovku ve 47. minutě, poté co za bezmocného hostujícího brankáře protečoval Kalfiřtovu ránu - 4:2. Následně se prosadil o další minutu později, když v podstatě z totožného místa skóroval znovu - 5:2.

Na samém konci třetí třetiny padly ještě dvě branky, které však skóre pouze upravily do finální podoby. Nejprve snížil hostující kapitán Václav Krudenc, ale na tento gól dokázali domácí bleskurychle odpovědět opět zásluhou Vojtěcha Havlase, který 34 vteřin před koncem zápasu dopravil puk za záda brankáře již potřetí a mohl oslavovat hattrick - 6:3.

Hráči z města pod Ještědem tak zvládli i své druhé víkendové vystoupení a získali tak cenný skalp obou týmů z hlavního města.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): Vyhráli jsme sice 6:3, ale myslím, že výsledek nebyl příliš dobrý ukazatel toho, jak dnešní zápas vypadal, bylo to opravdu velmi těžké utkání. O našem vítězství nejpravděpodobněji rozhodla poněkud šťastná branka ze závěru druhé třetiny, poté jsme již hráli velice dobře, výsledek jsme si uhlídali a následně se nám povedlo i přidat branky v přesilových hrách. Musím pogratulovat všem hráčům za odvedenou práci, jelikož toto utkání nás stálo opravdu hodně sil.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): V dnešním utkání jsme podali katastrofální výkon, který byl navíc podpořený hrubou nedisciplinovaností. Jednoznačně si myslím, že jsme si tento výprask od Liberce zasloužili.