Junioři se dostali na vítěznou vlnu

Liberečtí junioři se po špatných výsledcích opět vracejí na vítěznou vlnu. Podařilo se jim zvítězit v posledních čtyřech utkáních v řadě. Vítězství byla o to cennější, že tři ze čtyř těchto utkání sehrála juniorka na venkovních kluzištích. V posledním zápase v Hradci Králové zvítězili Tygři 4:1 a odvezli si do Liberce tři cenné body. Dva kanadské body si za branku a asistenci připsal Jan Vopálka.

Po minutě hry se na Blažíčka řítil zcela sám Ropický, ale nezvládl zvednout kotouč. I v následném tlaku musel být liberecký brankář velmi pozorný. Chvíli nato si Hradec zahrál pětasedmdesát vteřin přesilovku pět na tři, ve které i docílil branky, ale tu rozhodčí neuznal. Na druhé straně mohl využít zaváhání domácí obrany Malinský, ale i Brož byl ostražitý. Ve dvanácté minutě liberecký Liška dokonce nastřelil břevno, ale bezbrankový stav trval. A to až do přestávky, jelikož další brankové příležitosti na obou stranách postrádaly patřičnou nebezpečnost.

Druhá třetina začala únikem hostujícího Jana Vopálky, jenž se přesnou střelou do růžku v zakončení nemýlil – 0:1. V sedmadvacáté minutě si Hradec vytvořil velký tlak ve své čtvrté přesilové hře, ale obrana Tygrů odolala. V čase 28:51 si oba celky musely dát vynucenou krátkou přestávku, jelikož v obranném pásmu Hradce se uvolnilo plexisklo. Pauza přišla lépe k duhu Libereckým. Přesilovou hru ještě nevyužili, ale ve třiatřicáté minutě Radek Lemfeld chytře obešel domácího obránce a polovysokou střelou překonal Brože – 0:2. Netrvalo dlouho a s Východočechy bylo ještě hůře. Další početní výhodu už Tygři potrestali díky Petru Kolmannovi - 0:3. Tímto stavem také třetí třetina skončila.

V závěrečné třetině se Hradečtí marně snažili smazat nulu na kontě vstřelených branek, ale bránil jim v tom buď pozorně chytající Blažíček nebo vlastní nedisciplinovanost. V devětačtyřicáté minutě se Tygrům naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry v délce šestatřiceti vteřin, ovšem gólové vyjádření přinesla až následující klasická převaha. Šťastným střelcem se stal Libor Bezděk - 0:4. Už to vypadalo, že hradečtí hokejisté branku nevstřelí, ale ve třiapadesáté minutě potrestal vyloučení soupeře Ladislav Jindřich - 1:4. To byl ale jen čestný úspěch domácích, neboť to byla poslední změna ve skóre.