Junioři uspěli na Spartě, Nedvídek vychytal nulu

Brankář Michal Nedvídek nepustil za svá záda ani jediný gól při premiérové utkání letošního ročníku extraligy juniorů Bílých Tygrů Liberec na Spartě. Pomohla mu i disciplinovaná obrana i střelecky disponovaný Jan Hruška, který dvěma góly položil základ k výhře Liberce 3:0. Domácí premiéru budou mít liberečtí junioři až v pondělí se Slavií Praha, předtím ještě zajíždějí na půdu nováčka z Hradce Králové.

První zápas sezony je vždy náročný. Sparta na rozdíl od Liberce má hodně mladých hráčů, kteří přišli z dorostu. Soupeř naopak měl kádr velice podobný tomu z loňské sezony. Hráči na sebe byli zvyklí, na ledě o sobě věděli. Liberec měl od začátku lepší pohyb. Zato Sparta byla u všeho o krok pozadu. Hodně práce měl Neuvirth, ale v první třetině byl bezchybný. V 11. minutě čelil obrovské šanci Liberce, ale puk mířící do odkryté části branky se štěstím lapil. Ještě v samém závěru chyboval obránce Sparty David Sem, který na útočné modré špatně rozehrál. Liberec se hned chopil příležitosti, ale Neuvirtha nepřekonal. Po této akci už si Sem v utkání nezahrál.

I ve druhé třetině pokračoval soupeř v útočném snažení. Liberec se tlačil před branku Sparty a ve 25. minutě při přesilové hře se zaslouženě ujal vedení. Jan Hruška ujížděl po křídle a z kruhu vypálil střelou zápěstím přesně mezi Neuvirthovy betony – 0:1. Gól pobídl Spartu k aktivitě, ale bohužel jen na chvíli. V polovině utkání už zápas znovu jasně ovládal Liberec. Sparta byla v úzkých a to zapříčinilo dva fauly. Přesilovka pět na tři pro Liberec skončila velmi rychle gólem. Michal Bárta přihrával z modré křižně na levou tyč, kde číhal Hruška a ten z první poslal puk do odkryté brány – 0:2. Následně Sparta zvou faulovala, ale podruhé už dvojnásobnou přesilovku soupeř nevyužil. Ke konci měla Sparta šance, ale výrazně brankáře Michala Nedvídka neohrozila.

V závěrečné třetině už se Liberec nikam netlačil. Sparta naopak cítila, že tohle je poslední šance něco udělat s výsledkem. Ovšem Sparta se jen ztěží dostávala do libereckého obranného pásma, a když už se tam ojediněle probila, tak celou akci pokazila nepřesná nahrávka. Ve 49. minutě zpoza brány nahrával Filip Polakovič, mezi kruhy si najel Michal Kapička a propálil Neuvirtha – 0:3. To už bylo jasné, že Liberec vyhrané utkání nepustí.