Junioři vysoko přestříleli Plzeň, hattrick zaznamenal Jiří Babec

L i b e r e c – NOEN extraliga juniorů pokračovala svým 11. kolem, ve kterém Severočeši přivítali na ledě Svijanské areny indiány z Plzně. Duel odstartovali skvěle dvěma brankami v úvodních třech minutách a Západočechům už nedali šanci. Hattrickem se pod vysokým vítězstvím Liberce podepsal Jiří Babec, útočník ze čtvrté lajny.

Junioři Bílých Tygrů přivítali pod Ještědem Západočechy a vlétli do zápasu jako hurikán. Už ve druhé minutě prostřelil Matěj Paločko střelo u z mezikruží Jonáše Štekra a poslal svůj celek do vedení – 1:0. Krátce poté zvyšoval přesnou střelou Jiří Babec a už to bylo 2:0.

Druhá trefa domácích vyhnala Štekra z branky, nahradit ho musel zkušenější Jindřich Pacl. Krátce poté snížil Jiří Kepka povedenou ránou mezi betony Aleše Stezky – 2:1. Ale před začátkem dějství dokázali Severočeši ještě obnovit dvoubrankový náksok, když trestné střílení proměnil Jozef Huňa – 3:1.

V jednatřicáté minutě indiány naposledy přiblížil k vyrovnání Dominik Kubalík, a ten z mezikruží pokořil Stezku – 3:2. Jenže to bylo od hostů vše a o chvíli později se navíc pod víko trefil Jiří Babec – 4:2.

To však od člena čtvrté lajny nebylo vše. Trvalo mu pouhé tři minuty na svou druhou trefu navázat než zkompletoval svůj hattrick – 5:2. A před koncem prostředního dějství ještě síť Paclovy klece rozvlnil Samuel Solenský, jehož střela proklouzla pod překvapeným strážcem plzeňské svatyně – 6:2.

Ve zbytku klání se už skóre měnilo jen jednou, když Pacla překonal uprostřed třetí dvacetiminutovky Jakub Kalfiřt – 7:2. Tento stav zůstal až do konce, a tak berou všechny tři body Severočeši. V tabulce to znamená jejich posun na desáté místo, zatímco Západočeši jsou nyní pátí.