Junioři zvládli dechberoucí závěr a porazili pražskou Slavii

L i b e r e c - Junioři Bílých Tygrů zvládli domácí utkání s pražskou Slavii a ukončili tak nepříznivou sérii proher. Hráči pražského celku utkání velmi zdramatizovali v poslední části, ve které dokázali vsítit dvě branky, ale v nájezdech si již Severočeši se svým soupeřem poradili, ten rozhodující proměnil Jiří Babec.

Utkání libereckých Bílých Tygrů se svým tradičním rivalem - pražskou Slavií bylo pozvánkou k atraktivnímu hokeji. Domácí však do zápasu museli vstupovat s vědomím, že tři soutěžní duely v řadě prohráli a před domácím publikem mají šanci tuto nepříznivou sérii zvrátit.

A nezačali vůbec špatně, již v 9. minutě se prosadil po šťastném odrazu puku Dominik Lakatoš a zařídil svému týmu vedení hned z kraje utkání - 1:0. O sedmnáct vteřin později však mohlo být srovnáno. Martin Šír zastavil unikajícího Andrese jen za cenu faulu a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení, Stezka však odhadl záměr útočníka pražského klubu a pohotově puk vytěsnil mimo branku.

Jelikož své šance následně nedokázali proměnit ani Ordoš a ani Kalfiřt, první třetina dopadla šťastněji pro celek ze severu Čech.

Po přestávce se znovu ukázalo býti pravidlo nedáš - dostaneš pravdivé. Ve velké šanci se nejdříve ocitl Procházka, ale na prozatím bezchybného Stezku nevyzrál ani jednou ze tří dorážek. Z následného protiútoku naopak udeřil Jan Ordoš a zvyšoval náskok domácího celku již na dvoubrankový - 2:0.

Ve 34. minutě Pražané docílili gólu, ale ani tentokrát neměli štěstí, rozhodčí totiž určil branku za neplatnou kvůli dorážce Andrese nad úrovní břevna. Druhá perioda tedy skončila vítězstvím hráčů z města pod Ještědem, kteří dokázali svůj náskok o gól navýšili.

Ten kdo považoval toto utkání za rozhodnuté, byl však na omylu. Krátce po druhé přestávce se ve vlastním oslabení po krásné samostatné akci prosadil Petr Tejral a rozradostnil tak hlouček spoluhráčů - 1:2.

V rozmezí 46. až 50. minuty si mohli vzít Tygři své dvoubrankové vedení zpět, ale ani Kalfiřt ani Hrníčko a ani Jedlička se nedokázali v obrovských šancích prosadit, nevyužité příležitosti mohly libereckou smečku mrzet o pět minut později. Dlouhou přesilovku 5 na 3 totiž využil Filip Hlinka a hosté se dočkali po 47. minutách opět vyrovnaného stavu. - 2:2.

Jelikož následné prodloužení vítěze neurčilo, musely přijít na řadu samostatné nájezdy, ten rozhodující proměnil Jiří Babec a přidělil tak Liberci bonusový bod - 3:2. Zítra však čeká juniory další těžký zápas s pražským klubem, narazí totiž na Spartu.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): Vstoupili jsme do utkání poměrně vlažně a měli hlavně v úvodu jsme díky tomu měli nemalé problémy. Následně jsme docílili poctivé a vybojované branky, ale další šance jsme si již vytvořit nedokázali. V druhém dějství jsme byli mnohem lepší, ale svoji převahu jsme zužitkovali jen jednou, myslím, že kdybychom přidali ještě jednu branku, ulevilo by se nám a utkání bychom dovedli do vítězného konce. Místo toho však přišla chyba v naší přesilovce a poté branka v oslabení, ale každopádně musím všechny hráče pochválit za bojovnost, jelikož ten zápas byl velice těžký a jsme rádi, že máme bod navíc.

Petr Novák (HC Slavia Praha): Vzhledem k tomu, že po dvou třetinách jsme prohrávali o dvě branky, je pro nás bod přijatelný a jsme tedy spokojeni s tím, co jsme zde získali a můžeme jen věřit, že takto budeme pokračovat, jelikož poslední třetina se nám velmi povedla.