Liberec do ČEZ Arény pro body?

Zajímavou podívanou slibuje dohrávka 50. kola Tipsport extraligy. Bílí Tygři zajíždí do ostravské ČEZ Arény, kde narazí na aktuálně sedmý celek tabulky HC Vítkovice. Moravané usilují o play off, k definitivě jim chybí jeden bod, který by rádi vybojovali již proti Liberci. Bílí Tygři mají play off už jisté, ale rádi by se vrátili do elitní čtyřky a odčinili domácí porážku s Litvínovem ziskem tří bodů z ČEZ Arény. Zápas se odehraje v sobotu od 17:15 hodin před kamerami České televize.

Liberec má v této sezoně s Vítkovicemi bilanci 2 – 0 – 1. Oba zápasy ve Svijanské aréně skončily vítězstvím domácích 3:1 respektive 4:1. V ČEZ Aréně se naopak radovali Vítkovičtí, když udolali svého soka v poměru 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil již v 7. minutě Zbyněk Irgl. Vítkovičtí si budou muset dávat velký pozor na Václava Nedorosta, který proti nim v této sezoně zaznamenal jeden gól a dvě asistence. Poslední vzájemné měření sil ve Svijanské aréně rozhodli Bílí Tygři až v závěrečné třetině, když houževnatí Vítkovičtí hokejisté drželi s domácími dvě třetiny krok. Rozhodnutí přinesl až v 55. minutě po přihrávce Radima Vrbaty již zmiňovaný Václav Nedorost.

Zprávy z Vítkovic

Sedmí Moravané vlétli po reprezentační pauze do extraligového kolotoče vítězně, když ve veledůležitém utkání dokázali otočit zápas v Karlových Varech, kde prohrávali 2:0 hlavně zásluhou výtečné druhé třetiny na 3:2. Poté však přišly nečekaně ztracené body v Třinci, kde Vítkovičtí nedokázali udržet vedení 3:1 a nakonec podlehli svému soupeři v prodloužení 4:3 a následná porážka se Znojemskými Orly 3:1, kdy se hosté možná již viděli v play off. Vítkovice vyjma raketového vstupu do sezony v podstatě celou sezonu balancují na rozhraní play off. Ze zbývajících zápasů jim do vyřazovacích bojů chybí jeden bod. Mužstvo se může opírat o spolehlivého Marka Pince v brance, velkou posilu získali Moravané ještě před skončením přestupního termínu, když ze sousedního Třince získali nejproduktivnějšího hráče Ocelářů Jana Peterka. V obraně tvrdí muziku vítěz Stanleyova poháru Pavel Kubina, v útoku zase řádí nebezpečný Senátor Václav Varaďa. Velkým přínosem pro mužstvo byl i návrat Vladimíra Vůjtka ml.

Statistiky HC Vítkovice

Peterek Jan		29(13+16)
Štefanka Juraj		28(15+13)
Irgl Zbyněk		25(18+7)
Šimíček Roman	         25(7+18)
Burger Jiří                25(5+20)

Pinc Marek		2,18/zápas - úspěšnost 94,02 (35 zápasů)
Filc Róbert		4/zápas - úspěšnost 84,62 ( 1 zápas)

Zprávy z Liberce

Bílí Tygři se po reprezentační přestávce prezentovali skvělými výkony a výsledky. Nejprve dokázali přivézt všechny body z Kladna, kde dvakrát prohrávali, ale ve třetí třetině dokonale otočili skóre ve svůj prospěch, když velkou zásluhu na to měl především kapitán Václav Novák, který dvakrát asistoval. Poté ve výtečném zápase dokázali Bílí Tygři poprvé v sezoně porazit Slavii a skvělou bilanci tak může kazit pouze nešťastná domácí porážka s Litvínovem. Liberec by ztracené body rád získal ve vítkovické ČEZ Aréně a ještě zkusil zaútočit na první čtyřku, ke které mu chybí dva body. Bílým Tygrům budou i nadále chybět marodi Modrý, Moravec a Holub. S virózou se potýkali Jareš, Ovčačík a Jiruš, kteří proti Chemikům nenastoupili, ve Vítkovicích by však měli být již připraveni. Na začátku týdne trápila viróza i Václava Nedorosta, i ten by však měl v sobotu nastoupit.

Statistiky Bílých Tygrů

Vrbata Radim               33(17+16)
Nedorost Václav            28(11+17)
Vaic Ľubomír               26(12+14)
Čermák Leoš		23(14+9)
Rataj Igor		22(8+14)

Hnilička Milan           2,33/zápas - úspěšnost 92,33  (42 zápasů)
Falta Pavel              1,70/zápas - úspěšnost 93,59  ( 7 zápasů)

Postavení týmů v tabulce po 49. kole

5. Bílí Tygři Liberec     138:114    86
7. HC Vítkovice           128:118    76

Letošní vzájemné zápasy

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) Branky: 10. Duben (Čermák), 19. Rozsíval (Vaic, Vampola), 29. Rataj (Nedorost) - 8. Černošek

HC Vítkovice – Bílí Tygři Liberec 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Branka: 7. Irgl (Seman)

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 2. Sailer (Nedorost, Modrý), 33. Rataj (Jiruš, Fischer), 55. Nedorost (Vrbata), 57. S. Procházka (Novák) – 32. Hubáček

Sestavy v posledních utkáních:

Bílí Tygři Liberec s Litvínovem: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, M. Duben, Jiří Hanzlík - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka

HC Vítkovice ve Znojmě: Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, Seman, Mojžíš, Dresler - Hudec - Vůjtek, Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - Padělek, Peterek, Burger - Tomášek, Turek, Krenželok – Hulva