Liberec vyráží pro další body do Karlových Varů

L i b e r e c - V posledním utkání se Liberci nepodařilo protlačit se na druhé místo extraligové tabulky. I když mu k tomu Pražané dali svou porážkou v derby příležitost. Tygři však na domácím ledě nestačili na rozjeté Kladno a prohráli 2:3 po nájezdech. Na západě Čech si tak budou chtít spravit chuť. Utkání začíná v 18:00.

HC Energie Karlovy Vary

Tým ze západu Čech se drží na čtvrtém místě extraligové tabulky, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Poslední zápas odehrály Karlovy Vary na ledě Litvínova. Diváci se branky v základní hrací době nedočkali, a tak muselo na řadu přijít prodloužení. V tom ujel Jiří Šlégr, když se štěstím propálil Lukáš Sáblíka. V tomto střetnutí se naposledy v západočeských barvách objevil řízný bek Libor Ustrnul, který odchází do Finska.

Svůj odchod okomentoval takto. "Když jsme minulý týden hráli na Slavii, přijel se podívat generální manažer IFK. Potřeboval beka, po utkání se obrátil na mě s tím, jestli bych měl zájem, a tak jsem po dohodě s klubem kývl. Prožil jsem tu skoro tři roky, bylo to fajn. Klukům držím palce, ať to letos v extralize dopadne co nejlépe." Vary tak přišly o jeden ze stabilních kámenů základní sestavy. Jinak však budou narozdíl od Tygrů v plné sestavě.

Informace o klubu

Rok založení:      1932
Klubové barvy:     zelená, bílá a oranžová
Generální sponzor: Sokolovská uhelná
Stadion:           Zimní stadion Karlovy Vary (4680 míst, 1480 sedadel)

Počet trestných minut: 726

Útočníci: Skuhravý Václav 27 (17+10) Kumstát Petr 26 (15+11) Melenovský Marek 20 (14+6) Obránci: Grof Jakub 14 (6+8) Hanzlík Jaiří 13 (8+5) Řezníček Josef 11 (1+10) Brankáři: Mensator Lukáš 33 zápasů – úspěšnost 92,89% Sáblík Lukáš 13 zápasy – úspěšnost 91,95%

Poslední odehrané utkání

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:0sn

Branka: 63. Šlégr. Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6425.

Sestava v posledním kole

Sáblík - Jiří Hanzlík, Dobroň, Řezníček, Mudroch, Duben, Němec, Ustrnul, Grof - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Hluchý, Bílek, Pech - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Kraft, Dej.

Bílým Tygrům se v posledním kole nepodařilo zastavit rozjetý stroj jménem Kladno. Středočeši přijeli na sever Čech s tím, že chtějí získat nějaké body. A to se jim také povedlo. Liberec sice dlouho vedl, když se již v šestnácté sekundě trefil Václav Pletka. Poté se Liberec dostal do dvoubrankového vedení, když se přesně do růžku trefil Leoš Čermák.

Kladno se ale nepoložilo a opět zafungovala spoluprác P+P, když Martin Procházka po Paterově příhře protlačil kotouč do branky. V minutě osmačtyřicáté Jaroslav Kalla navíc srovnal krok i skóre. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde měl Liberec více ze hry, ale ani to mu k brance nepomohlo. V nájezdech rozhodl až v deváté sérii Pavel Patera o tom, že dva body poputují do středu Čech.

Trenér Dušan Gregor tak byl spokojen pouze s posledními deseti minutami. "Porážka mě strašně mrzí, ale musím uznat, že Kladno si vítězství zasloužilo. Hráli jsem dobře jen posledních deset minut a to je málo. Před našimi skvělými diváky musíme k zápasu přistupovat mnohem vážněji."

Skóre: 124:90
Počet střel celkem: 1539
Počet gólů v přesilových hrách: 49
Využití přesilovek: 17,69%
Počet trestných minut: 846

Útočníci: Čermák Leoš 26 (17+9) Plodek Jan 26 (15+11) Klimenta Tomáš 18 (10+8) Obránci: Jiruš Vlademar 8 (5+3) Hunkes Jiří 7 (1+6) Zíb Lukáš 7 (4+3) Brankáři: Pinc Marek 30 zápasů – úspěšnost 92,32% Fikrt Michal 12 zápasů – úspěšnost 93,87%

HC GEUS Okna Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:3sn< Branky a nahrávky: 1. Pletka (Kašpařík), 23. Čermák (Pletka) - 24. M. Procházka (Patera), 48. Kalla (Z. Nedvěd), rozhodující nájezd Patera. Rozhodčí: Šindler - Kis, Padevět. Vyloučení: 5:6, navíc Ševc (KLA) 10 min + do konce. Využití: Bez využití. Diváci: 5740. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Pinc - Moravec, Zíb, Hunkes, Krstev, Žabka, Derner, Kočí, Holub - Čermák, Kašpařík, Pletka, Bartovič, Pabiška, Víšek, Vantuch, Dušek, Šachl, Rapáč, Rýgl, Jech

Historická bilance vzájemných extraligových zápasů

V posledním měření sil, které proběhlo těsně před Vánocemi, Tygři podlehli Karlovým Varům 3:4 po samostatných nájezdech.