Mladší dorost porazil Rebely z Havlíčkova Brodu 3:0

Havlíčkův Brod/Liberec – Mladší dorost Liberce potvrdil roli lídra tabulky, když porazil v Havlíčkově Brodě tamní Rebely jasně 3:0. Skvělým výkonem se blýskl brankář Bílých Tygrů Lukáš Hosnedl, který pochytal všechny pokusy domácích a na konci mohl slavit čisté konto.

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, ale postupem času začínali diktovat tempo hry hosté z Liberce. Rebelové hrozili především z rychlých protiútoků a po chybách svého soupeře. Velké šance se urodily na přelomu 1. a 2. půlky první dvacetiminutovky. Nejdříve pálil Svoboda z levého kruhu do betonů brankáře Vaněčka, který si následně poradil vyrážečkou i s nebezpečnou dorážkou Gecka z mezikruží. Na opačné straně ledové plochy získal puk po špatné rozehrávce Tygrů útočník Semrád a z mezikruží provětral lapačku gólmana Hosnedla, jenž neudržel puk, a Kolouch z dorážky minul odkrytou svatyni.

Mladí hokejisté zpod Ještědu měli stále navrch, ale domácí soubor mohl udeřit při vyloučení Bělohorského. Útočná aktivita mladých Rebelů však zůstala bez gólové odezvy, zatímco Tygři dvouminutový trest zadáka Bláhy nekompromisně potrestali. V poslední minutě první třetiny nahodil od modré čáry kotouč na bránu Bělohorský, kus černé gumy se odrazil ze skrumáže hráčů v předbrankovém prostoru na hůl Filipa Pyrochty, jehož rána z pravého kruhu skončila přesně u vzdálenější tyčky - 0:1.

Prostřední část se odvíjela zcela v liberecké režii. Havlíčkobrodská defenzíva měla plné ruce práce a gólman Vaněček za ní byl v neustálém zápřahu. Severočeši si vytvořili celou řadu vyložených šancí, ale strážce havlíčkobrodské svatyně stále držel Rebely v nejtěsnějším závěsu. Tygři mohli radostně zvedat ruce nad hlavu až na začátku 33. minuty, kdy z bezprostřední blízkosti našel mezírku mezi Vaněčkovými betony při vlastním oslabení Dominik Lakatoš - 0:2. Havlíčkův Brod pokračoval v bojovném a sympatickém výkonu, navíc mohli brzy odpovědět. Za pár desítek sekund po libereckém gólu vysunul Osmík hezkou nahrávkou parťáka Nguyena, který z levého kruhu orazítkoval prudkou ranou tyčku. Závěr patřil mladíkům zpod Ještědu, ale skóre se už do druhé sirény neměnilo.

Závěrečné dějství nabízelo ve svém úvodu vyrovnanou partii, přičemž se oba tábory dostaly do jedné gólovky. Z řad hostů zahrozil tečí Pyrochtovy střely od modré čáry Zacha, za Rebely poslali navštívenku brankáři Hosnedlovi Kolouch s Valou. V zárodku 44. minuty vybuchl další gejzír liberecké euforie, když Filip Chlapík po obkroužení brány nastřelil jen výstroj dobře postaveného brankáře Vaněčka, který ztratil puk z dohledu, a Zdeněk Král stál připravený k dorážce ve správný čas na správném místě - 0:3.

Hosté poté třímali otěže zápasu pevně ve svých rukou a nenechali si už pohodlný náskok vzít. Družina pod vedením kouče Cachnína se však nevzdávala a ze všech sil pokračovala na hranici svých možností v sympatickém herním projevu. Na brodské straně zářil vedle skvěle chytajícího brankáře Vaněčka, jenž byl celý zápas domácím obrovskou oporou, také dravý a aktivní mladík Nguyen. Za Liberec se blýskl čistým kontem gólman Hosnedl a v poli se dařilo obránci Havlínovi.