Mládežnický hokej

Mladší dorost začal turnaj na výbornou

L i b e r e c - Mladší dorostenci Bílých Tygrů zvládli první den turnaje Česká pošta Hockey Cup nejlépe, jak mohli. Oba své zápasy dokázali vyhrát, navíc velkým rozdílem, a do závěrečného dne turnaje své kategorie tak půjdou z prvního místa průběžné tabulky.

Bílí Tygři celý turnaj otevírali, společně Mladou Boleslaví, jejichž souboj startoval už v devět hodin ráno. Liberci se dařilo utkání kontrolovat a celkem brzy se ujal vedení. Rozhodující ale byla třetí třetina. V té mladí Liberečané nasázeli čtyři branky a definitivně uhasily boleslavské naděje.

Nejvýraznější osobou tohoto duelu byl zajisté Petr Sviták. Ten měl prsty hned v polovině tygřích branek. Dvě přesnými pasy připravil a jednu vsítil sám. Ta se navíc později ukázala jako rozdílová. Tygři tak na úvod přehráli Mladou Boleslav 6:1.

Příliš odpočinku si ale neužili, už v poledne je čekal souboj s chomutovskými Piráty. Ten byl do značné míry podobný. Tentokrát se ale úvodní branku čekalo až do druhé třetiny a vsítil jí navíc Chomutov. Tygři ale během následujících deseti minut utkání obrátili a poté přišla další vydařená třetí třetina.

Oproti předchozímu duelu sice Tygři o branku ubrali, avšak to nic neměnilo a důležitosti této třetiny. Liberec v ní tedy vsítil tři branky, ta nejdůležitější ve 44. minutě, kdy odskočil na dva góly. Velmi dobře se znovu ukázal Sviták, který si na své konto připsal další tři body (1+2). Tentokrát se k němu přidal i Samuel Solenský, který sic vsítil „jen“ jednu branku, avšak herně si vedl skvěle. I díky nim si tak tygří smečka připsala další výhru, tentokrát 5:1 nad Piráty Chomutov.