Ohlasy k zápasu

Musíme v tomhle pokračovat, věří útočník Tomáš Pospíšil

L i b e r e c - Druhá výhra v řadě, navíc proti lídrovi extraligové tabulky. Bílí Tygři v posledních pár dnech získali šest velice důležitých bodů, které je přeci jen přiblížily k předkolu play-off. Velikou měrou se na těchto vítězstvích zasloužil Tomáš Pospíšil. Ten potopil Chomutov hattrickem a proti Plzni přidal další trefu.

Tomáši, dnes druhá výhra v řadě, jak se bezprostředně po zápase cítíš?
Je to pro nás dobré, tyhle situace letos moc neznáme. Je to ale paráda, když se vyhrává.

Co myslíš dalo týmu impuls k tomu, aby začal vyhrávat?
Nevím, možná nový trenér. Navíc každý ví, v jaké jsme situaci, a nikdo z nás nechce hrát baráž, takže asi obojí. Trochu se k nám také přiklonilo štěstí, my v tom musíme jen pokračovat.

Co podle tebe rozhodlo dnešní utkání?
Především to, že Radek Duda dal hattrick. Navíc jsme to dnes všichni odmakali nadoraz. Nic jsme nevypustili, pak se nám sice nepovedlo asi deset minut v druhé třetině. Pak jsme dali gól na 4:3, což nás trochu uklidnilo a díky tomu jsme to už nepustili.

Jak ze svého pohledu vidíš tvou branku na 2:0?
Tak Štichy to tam vypálil od modré a já viděl, že ten gólman si trochu povyjel. Zkusil jsem to tedy od něho odrazit do branky, což mi naštěstí vyšlo.

Čeká vás nyní Slavie, co očekáváte od toho zápasu a jak se na něj připravíte?
Budeme se to snažit hrát stejně jako tyto dva poslední zápasy a uvidíme jak to dopadne.

Jak v šatně vůbec vnímáte to, že ta naděje na play-off je už opravdu malá?
Díváme se na to tak, že vyřazovací boje by byly velký bonus. Hlavně musíme makat, abychom se vyhnuli baráži. Na předkolo zatím nemyslíme, máme velkou ztrátu a potřebujeme sbírat body a odlepit se ode dna.