Ohlasy k zápasu

Na extraligu se už těším, říká Marek Schwarz

L i b e r e c - Neděle byla ve znamení konce přípravy. Liberečtí hokejisté odehráli poslední přípravné utkání proti Pardubicím, a svou pouť v European Trophy ukončili vítězstvím 3:2. Tygří gólman Marek Schwarz o utkání a nadcházející extralize mluví v krátkém rozhovoru.

Marku, mohl bys nedělní utkání zhodnotit? Určitě jste rádi, že se vám skóre na konci povedlo otočit.
Je to paráda, drama až do konce. Myslím, že jsme celou dobu hráli dobře, měli jsme víc střel. Oproti tomu Pardubice měly nějaké nájezdy, ale opticky jsme herní převahu měli my. Celou dobu nám tam nic nechtělo spadnout, až na konci. Naštěstí jsme ten konec sehráli dobře.

V jednu chvíli za stavu 1:2 už ses chystal na střídačku, ale nakonec vyrovnávací gól padl…
Přesně tak, ale kluci to zvládli i takhle. Trenér říkal, abych během poslední minuty přesilovky byl připravený odjet, ale sešlo se to dobře a nemusel jsem ani bruslit daleko (smích).

Marek Schwarz

European Trophy skončila a s ní i příprava, co říkáš na tyto duely?
Určitě tam je kvalita, ne jako některé přáteláky. Člověk musí makat, je to super na rozehrání. Máme sice více proher než výher, ale ke konci už jsme se začali zvedat. Poslední zápas v Pardubicích jsme taky nehráli špatně, uteklo nám prvních deset minut a takhle to dopadlo. Dneska taky dobrý výkon, bohužel nám nechtěly padat góly.

Příští týden už vás čeká extraliga.
Extraliga už klepe na dveře, v pátek máme Třinec, docela štreka (smích). Já doufám, že pojedeme už den dopředu. Těším se, až soutěž vypukne, v té přípravě se všechno šteluje. Jsem i rád, že hned máme těžkého soupeře, vlétneme do toho rovnýma nohama.

Máte nabitý program, v pátek Třinec a v neděli mistrovská Plzeň…
Je to lepší, než jít na slabšího soupeře. Ale na druhou stranu, v extralize není nikdo slabší, síly jsou vyrovnané. Ani si nemůžeme nějak vybírat.