Naváží Bílí Tygři na výhru nad Kladnem na ledě dvanácté Energie?

L i b e r e c - Na druhý svátek vánoční se libereckým Bílým Tygrům podařilo na domácím ledě zdolat kladenské Rytíře, do konce kalendářního roku ještě však zbývá dvojice zápasů. První z těchto utkání odehrají modrobílí na ledě karlovarské Energie, na kterou mají pětibodový náskok na jedenáctém místě. Podaří se jim jej zvýšit? To se uvidí v sobotu odpoledne, duel startuje v 15:30.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie se podle předsezónních očekávání pohybuje ve spodních patrech tabulky, konkrétně je nyní dvanáctá. Tým prošel v létě proměnou, když jej opustily tváře minulé generace jako Václav Skuhravý, Petr Kumstát nebo Lukáš Mensator. Ty nahradil gólman Tomáš Závorka, z obránců Michal Gulaši a v útoku kromě Martina Zaťoviče také exliberecký Roman Vlach.

Jedničkou karlovarské branky je Tomáš Závorka

V prosinci však výsledky Energie nevypadají moc špatně. Z prvních pěti zápasů ztratili Karlovarští jen čtyři body, a to v duelech se silnými celky z Brna a Hradce Králové. Poté prohráli doma 0:4 se Spartou, což je ovšem oproti předchozímu vzájemnému střetnutí, které skončilo 11:0, zlepšení. Po reprezentační pauze cestovali Energetici do Plzně, které podlehli dvoubrankovým rozdílem.

S Bílými Tygry se Vary setkaly letos zatím dvakrát, ani jednou však nevyšly naprázdno. Doma porazily Liberec 5:1, na ledě Tipsport areny podlehly až v prodloužení. Nejlépe se proti nám dařilo trojici Zaťovič, David Zucker, Marek Hovorka (všichni 1+1). Za Severočechy nemá více jak jeden bod nikdo, gólově se prosadili Jiří Hunkes a Jakub Valský.

32. kolo: Plzeň – K. Vary         5:3

Po Vánocích jsou Bílí Tygři stále na jedenáctém místě tabulky Tipsport extraligy ledního hokeje, přestože hned 26. prosince na domácím ledě porazili Kladno. O to důležitější pro ně bude zápas s Energií, která je dvanáctá, a tak bude dělat vše pro to, aby liberecký náskok co nejdříve stáhla.

Po úspěšné reprezentační pauze si Petr Nedvěd připsal proti Kladnu dva body

Právě proti Rytířům odehráli Severočeši poměrně zajímavý zápas, především co se druhé poloviny týče. Po čtyřiceti minutách sice prohrávali o dvě branky, poté však díky gólům Duška a Barteka poslali duel do prodloužení. Tam o konečném výsledku rozhodl kapitán Petr Nedvěd, který tak zaznamenal svůj 30. bod v sezoně.

Za výhru v prodloužení to jsou však "jen" dva body, čímž Bílí Tygři pokračují v trendu, který je poměrně typický pro liberecké kluby. "Je to takový obrázek letošní sezony, kdy jsme schopni třikrát porazit Třinec, dvakrát Spartu, ale se soupeři ze spodku tabulky máme problémy," řekl po zápase kapitán Nedvěd. Naopak došlo k prolomení jiné nemilosti, když tentokrát domácí skóre otočili, zatímco v několika předchozích utkáních o něj podobným způsobem přišli.

Na Energii ale jedou Liberečtí s jasným cílem. Domů chtějí přivézt tři body, které je opět přiblíží k předkolovým pozicím. Úvodní buly bude vhozeno už v 15:30, sledovat klání můžete na onlajny.com.