O další body se Tygři poperou ve Vítkovicích

L i b e r e c - Na další extraligovou bitvu vyjíždějí Tygři do Vítkovic. Po úspěšně zvládnuté koncovce v Ústí je Liberec na třetím místě tabulky a na první Slavii ztrácí pouhý bod. Tygry táhne tandem Plodek - Čermák, kteří spolu okupují první dvě příčky v tabulce produktivity. Utkání začíná v 17.00 ve vítkovické ČEZ aréně a živě jej přenáší ČT4 sport.

Vítkovičtí zvládli v posledním kole koncovku dramatického utkání s Plzní, a i když ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou prohrávali, dokázali nepříznivý vývoj otočit ve svůj prospěch. Hlavní měrou k tomu pomohl domácí útočník Viktor Ujčík, který si přispal na své konto dva přesné zásahy a přidal jednu asistenci. Tento zkušený útočník je zároveň nejproduktivnějším hráčem severomoravského klubu. Vítkovice nebudou mít v zápase s Libercem co ztratit a poperou se o další tři body do tabulky, ve které jim zatím patří osmé místo.

Základní informace o soupeři

Oficiální název klubu: HC Vítkovice Steel a.s.

Vítkovice v posledním kole:

HC Vítkovice Steel : HC Lasslesberger Plzeň 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Tomášek (R. Hruška), 28. Ujčík, 31. Ujčík (Šimíček), 58. Kuboš (Ujčík), 59. Burger (Hubáček) - 19. Laš (Benák), 22. Divíšek (Vlasák), 52. Vlasák, 57. Fabuš (Kracík).

Rozhodčí: Homola - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 11:11, navíc Burger 10 minut - Cartelli 5 minut a do konce utkání, Čakajík 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3443. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.

Sestava Vítkovic Prusek (21. Pinc) - Trnka, Kuboš, Gulaši, Jurečka, Heš, Ovčačík, Sedlák, Mikula - Krenželok, Šimíček, Ujčík - Hubáček, Burger, Weissmann - Prorok, Strapáč, Klimek - Köhler, Hruška, Tomášek.

Liberec se chystá po druhé v krátkém časovém období na led soupeře, kde se mu v této sezóně daří nad očekávání. V základní hrací době totiž ještě nenašel přemožitele. V utkání proti ústeckým Lvům nemohli Tygři dlouho vyzrát na domácího gólmana, ale nakonec se jim to podařilo. V sedmapadesáté minutě se dostal ke střele od modré obránce Zíb a propálil vše, co mu stálo v cestě. Bod navíc vystřelil Tygrům Václav Nedosrost. Do branky se postavil opět Michal Fikrt a podal velmi jistý výkon. Start bránkářské Tygří jedničky, Milana Hniličky, je nejistý.

Útočníci:
Leoš Čermák      17 (10+7)
Jan Plodek       14 (10+4)
Václav Nedorost   9  (4+5)

Obránci: Valdemar Jiruš 7 (5+2) Lukáš Zíb 5 (3+2) Jiří Moravec 5 (2+3) Brankáři: Milan Hnilička 12 zápasů – úspěšnost 93,92% Michal Fikrt 4 zapásy - úspěšnost 91,25%

Liberec v posledním kole:

HC Ústečtí Lvi - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Liščák (Pajič), 30. Antoš (Klobouček) - 22. Procházka (Pabiška), 57. Zíb (Plodek), 63. Nedorost (Čermák). Rozhodčí: Mikula - Blümel, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Zíb (LIB), Vantuch (LIB) a Pojkar (UNL) 10 minutový trest.

Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964. Střely na branku: 33:56. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Sestava Liberce: Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček.