Od 18 hodin hostí Bílí Tygři karlovarskou Energii

Další nesmírně důležité utkání s týmem z druhé poloviny tabulky dnes od 18 hodin sehrají Bílí Tygři. Do Svijanské arény míří karlovarská Energie, která momentálně okupuje osmou příčku, jež jako poslední zaručuje postup do play-off. A protože Tygři stále touží se do play-off propracovat, měli by dnes potvrdit nedělní body ze Vsetína a Karlovy Vary porazit. Šanci rozhodně mají - Karlovy Vary totiž prožívají menší výsledkovou krizi. Zda do branky nastoupí Petr Franěk, jehož trápí problémy se zády, nebo zkušený Rudolf Pejchar, to se rozhodne až před zápasem.

Po pětizápasové sérii bez porážky Energie doma koncem listopadu zakolísala s rozjetou Slavií (1:5), vzápětí si ale chuť zpravila na Vsetínu (6:1). Ve Zlíně Varští nevstřelili ani branku, pak se jim ale povedl husarský kousek, když si dokázali odvézt tři body z Holešovic po historickém vítězství nad Spartou 3:2. V dalším utkání ale ve Znojmě napodobili Bílé Tygry - ve třetí třetině inkasovali pět branek a odvezli si tak osmigólový příděl. V domácím zápase s Vítkovicemi pak postihla Energii velká rána. Petru Fraňkovi, který chytal v této sezóně v životní formě, se ozvalo staré zranění zad a pro bolesti v oblasti páteře musel z branky odstoupit. Do branky šel nejistý Kučera a domácí přenechali Vítkovicím všechny tři body (3:6). Ve čtvrtek odjeli Varští přes celou republiku do Třince k duelu s Oceláři, vyzvedli si devítigólovou mikulášskou nadílku a jeli zase domů. Do domácího zápasu proti vedoucím Pardubicím už nastoupil od začátku Kamil Jarina, který hraje ve Varech na střídavý start z prvoligového Chomutova. Energetici podali dobrý výkon a lídru tabulky podlehli až v prodloužení.

V pondělí pak vedení klubu přichystalo všem hokejovým fanouškům velké překvapení. Energii po zranění Fraňka nejvíce tlačila bota právě v bráně, proto se klub rozhodl povolat velezkušeného gólmana Rudolfa Pejchara, který se před deseti lety stal nejlepším brankářem federální ligy, a který na konci století tři sezóny chytal i v Karlových Varech. Letos dělal v Ústí nad Labem dvojku Michalu Fikrtovi a ve svých šesti zápasech této sezóny měl úspěšnost zákroků jen 86 procent. Do lázeňského města nyní přichází na hostování, opačným směrem jde z gólových přídělů psychicky nalomený Marcel Kučera. Náhradníka měl Pejcharovi dělat Kamil Jarina, nakonec ale možná bude vše jinak. Podle posledních zpráv z karlovarského tábora bolesti zad Petru Fraňkovi odeznívají a do branky by se tak mohl postavit znovu on. V tom případě by Rudolf Pejchar usedl stejně jako proti Pardubicím jen na lavičku.

Liberecké obraně bude největší nebezpečí hrozit od prvního útoku, ve kterém hraje aktuálně nejproduktivnější hráč týmu, dvaatřicetileté křídlo Ladislav Svoboda, který v baráži ještě v barvách Kladna vstřelil Liberci jednu branku. Do prvního útoku byl také zařazen juniorský reprezentant Miloslav Hořava, který je ve Varech na hostování taktéž z Kladna. Pozor si Tygři musí dávat také na Davida Balázse, Tomáše Němčického i na čerstvého seniorského reprezentanta, sedmnáctiletého Vojtěcha Poláka, který vstřelil v posledním vzájemném utkání Liberci vítěznou branku. Z obranných řad vydatně podporuje útok sedmadvacetiletý Martin Hlavačka, který je aktuálně nejproduktivnějším obráncem celé soutěže.

Zatímco Karlovy Vary své poslední čtyři zápasy prohrály, Liberec z posledních šesti zápasů bodoval kromě domácí porážky od Budějovic ve všech. V případě vítězství by se Bílí Tygři přiblížili vysněné osmé příčce na pouhých pět bodů.

Po dnešním utkání ještě zajíždějí Liberečtí v pátek do Vítkovic a pak následuje dvoutýdenní reprezentační přestávka. Na Bílé Tygry pak budete moci jít letos už jen jednou, a to dva dny před Silvestrem, kdy do Liberce přijede Znojmo.

V 5. kole zdolali doma Bílí Tygři Energii 4:2, když na konci třetí třetiny otočil dvěma brankami skóre Pavel Kábrt, v odvetě vedli po dvou třetinách opět gólem Kábrta 1:0, pak ale třikrát inkasovali a jeli domů z prázdnou.

Sestavy z minulého kola

Karlovy Vary: Jarina (Pejchar) - Němeček, Rodin, Hlavačka, Krajíček, Mádl, Grof - L. Svoboda, Tvrdík, Hořava - Opatovský, Kverka, Košťál - Balázs, Voskár, Němčický - V. Polák, Skuhravý, Kraus.

Liberec: Falta - Čakajík, Kočí, Jiří Hanzlík, Krstev, J. Moravec, Gřegořek, R. Pospíšil, Holub - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Kropáč, Michal Straka, Hájek - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna - Jankových, Moskal