Panteři proti Tygrům - souboj nemocných šelem

Utkání pravdy čeká dnes od 17:00 liberecké hokejisty v Havířově. Bílí Tygři se utkají s beznadějně posledním týmem extraligové tabulky a největším kandidátem na baráž. Havířov od začátku sezóny získal ve 23 zápasech pouhé čtyři body. V šestém kole doma v prodloužení přemohl Plzeň, ve 12. kole si přivezl bod za remízu z Liberce a ve 20. kole dovedl do prodloužení utkání na Slavii, která nakonec zvítězila zlatým gólem.

Havířovu patří v lize několik primátů - má suverénně nejhorší útok i nejhorší obranu (průměrné skóre 1,6 : 4,8) a od začátku ligy má už čtvrtého hlavního trenéra. Na místě hlavního kouče a posléze sportovního ředitele neuspěl ani trenér mistrů světa Josef Augusta.

Liberečtí mají jedinečnou šanci na bodový zisk, a že body potřebují jako sůl, o tom není sporu. Naposledy zvítězili v 16. kole v Českých Budějovicích a od té doby šestkrát prohráli a bodovali jen ve Zlíně.