Pod Ještěd zavítají hráči HC Mountfield

L i b e r e c - Tygry čeká po smolné koncovce zápasu v Karlových Varech další velmi těžký soupeř. Pod Ještěd přijedou hráči Českých Budějovic, kteří vedou extraligovou tabulku. V posledním měření sil těchto dvou mužstev dokázali Bílí Tygři zvítězit na budějovickém ledě 3:2 po prodloužení. Utkání začíná v Tipsport areně v 18:30 hodin.

HC Mountfield

Budějovičtí prozatím můžou být se svými výsledky velmi spokojeni. Po čtyřiačtyřicátém kole vedou se sedmibodovým odstupem extraligovou tabulku, i když Tygři můžou tento náskok v případě vítězství snížit na rozdíl pěti bodů. HC Mountfield rozhodně ale nepřijede pod Ještěd pouze bránit a bude si určitě chtít nějaké ty body odvést.

V posledním utkání, které sehráli Budějovičtí na domácím ledě proti Ústí nad Labem, to měla být z pohledu Jihočechů jasná záležitost. Jednalo se totiž o souboj prvního s posledním. Po značnou část utkání to tak ale nevypadalo. Ústí aktivně napadalo a působilo tím hráčům domácích velké problémy.

Trenér Jandač tak mohl být spokojen hlavně se ziskem tří bodů. "Z naší strany byl zápas upachtěný, svazovala nás povinnost zvítězit nad posledním celkem tabulky, což nebývá nikdy jednoduché a dnes se to potvrdilo. V první třetině jsme nehráli dobře, od druhé jsme se zvedli, ale nebyli jsme schopni brankově odskočit. Táhlo se to až do konce, přičemž náš výkon nebyl nijak excelentní. Body považujeme za nesmírně cenné."

Informace o klubu

Rok založení:      1928
Klubové barvy:     bílá, červená a modrá
Generální sponzor: MOUNTFIELD
Stadion:           Budvar Aréna (6421 míst)
Vstupné:           100-180 Kč
Webové stránky:    hokejcb.cz

Realizační tým:

Hlavní trenér:     Josef Jandač
Asistent trenéra:  Milan Černý
Vedoucí mužstva:   Vladimír Plánička

Skóre: 143:94 Počet střel celkem: 1484 Počet gólů v přesilových hrách: 49 Využití přesilovek: 18,15% Počet trestných minut: 706

Útočníci: Hübl Viktor 27 (16+11) Šimánek Jiří 26 (18+8) Sailer Petr 25 (12+13) Obránci: Toman Milan 19 (5+14) Gřegořek Petr 12 (6+6) Brankáři: Chábera Jan 6 zápasy – úspěšnost 95,05% Turek Roman 37 zápasů – úspěšnost 92,75%

HC Mountfield v posledním utkání - 44. kolo

HC MOUNTFIELD - HC Ústečtí Lvi 4:2

Branky a nahrávky: 1. Frolo (Sailer), 24. Vydarený (Šimánek), 45. Gřegořek (Vydarený), 60. Šimánek (Gřegořek) - 10. Martinec (Čaloun), 42. Janků (Pazourek). Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský.

Vyloučení: 5:8, navíc Hořava (UNL) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1, Diváci: 5 109.

Sestava v posledním kole

Chábera - Mucha, Gřegořek, Sičák, Frolo, Toman, Vydarený, Macháček - Hudec, Mertl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - L. Květoň, V. Hübl, Kotrla - Hřebejk, Vak, Veselý.

V posledním extraligovém utkání Liberečtí podlehli Karlovým Varům na jejich ledě 2:4. Průběh zápasu tomuto výsledku ale dlouho nenasvědčoval. Do sedmapadesáté minuty dokázali hráči Liberce držet s domácími krok, ale pak přišel rozhodující moment, když se přesně trefil do Faltovy branky Milan Kraft a Tygrům ani hra bez brankáře nepomohla.

Liberečtí mají i přes početnou marodku stále nejlepší defenzivu v celé extralize, na druhé straně Budějovičtí dostali pouze o dvě branky více. Důležitým faktorem tak budou výkony brankářů. Na západě Čech se do branky nepostavila liberecká jednička Marek Pinc, ale trenér Dušan Gregor dal šanci jeho náhradníkovi - Pavlu Faltovi. A ten nepodal vůbec špatný výkon.

Do Tygří sestavy by se v tomto zápase měli vrátit zotavení marodi - Jan Plodek, Tomáš Klimenta a Daniel Špaček, což je pro Tygry určitě velmi pozitivní zpráva. Navíc se dá očekávat vyprodané hlediště, které povede domácí tým za vítězstvím.

Útočníci: Čermák Leoš 26 (17+9) Plodek Jan 26 (15+11) Klimenta Tomáš 22 (13+9) Obránci: Zíb Lukáš 15 (9+6) Jiruš Vlademar 15 (6+9) Brankáři: Pinc Marek 30 zápasů – úspěšnost 92,57% Fikrt Michal 12 zápasů – úspěšnost 95,11% Pavel Falta 2 zápasy - úspěšnost 93,02%

Bílí Tygři v posledním utkání - 44.kolo

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:4

Branky a nahrávky: 9. Skladaný (Řezníček), 27. Skuhravý (Košťál), 57. Kraft (Skuhravý), 60. Kumstát (Sáblík) - 27. Derner (Krstev), 43. Pletka (Jiruš). Rozhodčí: Peřina - Barvíř, Blümel.

Vyloučení: 8:11, navíc Košťál, Melenovský - všichni 5 min. a do konce utkání, Pletka a Krstev 10 min., Leoš Čermák 5 + do konce utkání + trest ve hře Využití: 2:1. Diváci: 2 920. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Falta - Moravec, Jiruš, Zíb, Hunkes, Žabka, Kočí - Čermák, Kašpařík, Pletka, Bartovič, Dušek, Víšek, Vantuch, Rapáč, Jech, Holub, Krstev, Derner.

Historická bilance vzájemných extraligových zápasů

Budějovice byly oblíbeným soupeřem libereckých hráčů v prvních sezonách. Většinou to byli právě Tygři, kteří odcházeli z ledu vítězně. Později se souboje již vyrovnaly a v předloňském play-off Jihočeši šokovali postupem, když Liberec vyřadili poměrem 4:1 na zápasy. Poslední měření sil mezi těmito dvěma celky skončilo vítězstvím Tygrů na jihočeském ledě 3:2 po prodloužení. Ani jeden z letošních zápasů mezi těmito dvěma soupeři však neskončil po základní hrací době. Jednou se z dvoubodového zisku radovali Tygři, dvakrát si ten samý bodový zisk připsali na své konto Jihočeši.