Pokoří Bílí Tygři rozjetý Vsetín?

Do Liberce dnes přijíždí tým Vsetínská hokejová a.s., mužstvo posledního desetiletí. Tento název platí, bez ohledu na to, že poslední dvě sezóny nebyly zrovna nejlepší. Přesto si dnešní soupeř Bílých Tygrů zaslouží velký respekt a uznání.

Hned první sezóna v extralize v roce 1994 / 1995 znamenala totiž pro všechny šok. Vsetín se stal mistrem ligy, když ve finále porazil Zlín. Tím také začala zlatá klubová éra Vsetína, která nemá obdoby. Pětkrát ze sebou se Vsetín stal extraligovým šampionem, teprve v roce 1999 / 2000 jeho nadvládu přerušila Sparta Praha. Ale hned v roce následujícím, přestože do zámoří odešel Roman Čechmánek, se Vsetín na trůn vrátil, ve finále porazil Spartu.

Průběh druhého vzájemného utkání:

Vsetín nastoupil ve značně improvizované sestavě bez čtyř zraněných hráčů. Soustředil se proto na obranu a rychlé brejky. Bílí Tygři se ujali v utkání vedení, hned ve 12. minutě se trefil Rozsíval. Domácí Vsetín udeřil až ve druhé části hry, nejprve vyrovnal Němec a do vedení dostal Vsetín Branko Radivojevič. Oba góly padly v přesilové hře domácícho týmu. Liberec ale brzy vyrovnal zásluhou L´ubomíra Vaice. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. Domácím opět vyšel nástup do třetiny a jak se ukázalo, bylo to pro celý zápas rozhodující. Při váhavém libereckém střídání se otevřel prostor pro Tomáše Demela, který z prostoru mezi kruhy propálil Hniličku. Definitivní pojistku výsledku přidal znovu v přesilové hře Vak, kterého ideálně našel Gýna.

Branky: 21. Němec (Demel), 33. Radivojevič, 41. Demel, 53. Vak (Gýna, Selingr) - 12. P. Rozsíval (Vaic, R. Vrbata), 35. Vaic (P. Rozsíval). Více o utkání zde.

V prvním souboji sezóny na ledě Svijanské arény zvítězili domácí 1:0 až po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v 65. minutě L´ubomír Vaic.

Zprávy ze Vsetína

Vsetín nezačal letošní ročník extraligy zrovna nejlépe, potácel se hodně u dna tabulky. Přestože má v brance pamětníka mistrovské éry Romana Čechmánka, který se navíc chopil i manažerských otěží, v obraně Kleslu, v útoku Somíka a Radivojeviče, nebylo to zpačátku nic platné. V poslední době ale jde Vsetín raketovým tempem nahoru, již sedm kol nepoznali hráči ve světlemodrých dresech hořkost porážky. Navíc se k týmu připojil i Jiří Hudler a před svým zraněním stihl odehrát dva zápasy. Dnes v Liberci bude chybět, ale rozjetému týmu to evidentně nevadí.

Největší úspěchy Vsetínské hokejové a.s.

• Mistr extraligy : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2001
  • Poslední „mistrovská“ sestava - 2000-2001: Kameš, Pešat - R.Tesařík, Srdínko, Jaškin, Nedoma, Zubíček, Kuboš, Spitzer - Tomajko, Dopita, Pardavý, O.Veselý, Burger, Lipiansky, Stantien, Paroulek, Hudler, Krayzel, Sochor, Kucharczyk, Jantovský, Vampola, R.Kovář

Základní informace o klubu

Vsetínská hokejová a.s.
Rok založení: 1934
Klubové barvy: světle modrá, tmavě modrá
Stadion: ZS Na Lapači (5400 míst)
Vedení klubu: Předseda představenstva: Oldřich Štefl. Sportovní ředitel: Roman Čechmánek. Obchodní ředitel: ing. Miroslav Strýček