Ohlasy k zápasu

Potřebujeme každý hlas v hale

Bílí Tygři nedokázali navázat na úspěšné domácí tažení a prohráli se Znojmem 1:3. Orli se tak vrátili na třetí příčku Tipsport extraligy, Liberci patří dvanácté místo s tříbodovou ztrátou na play-off. Kapitán Václav Novák apeluje na domácí příznivce a žádá je o větší podporu do závěrečných bojů.

Zdařilý vstup Bílých Tygrů do zápasu korunoval Korhoň tečí do tyče. V 8. minutě se pak Liberečtí mohli poprvé radovat, když si střela Jiruše od modré našla cestu do Dubovy sítě. Domácí měli i další šance, ta největší, devětasedmdesátivteřinová přesilová hra pět na tři, však zůstala nevyužita, podobně jako i další dva tresty Orlů. „Přesilovky byly z naší strany špatně sehrané. Orli dobře bránili, byli pohybliví. Naše největší šance byla právě při dvojnásobném oslabení Znojma, tam se asi mohlo rozhodnout. Zápas by se pak vyvíjel jinak,“ žehral po utkání na špatnou produktivitu kapitán Bílých Tygrů Václav Novák.

Neproměněné šance z první části se nakonec ukázaly jako rozhodující, neboť od druhé třetiny se pod Ještědem představilo zcela jiné Znojmo, plné bojovnosti, nasazení, navíc se zlepšila také kombinace, která po celou první třetinu značně vázla. Také mu v úvodu pomohly dvě přesilovky po sobě. V té druhé se po chybě domácích při střídání sice Uram ještě netrefil, varování ale nebylo Liberci zřejmě dostatečným ponaučením, akce dál pokračovala a za dvacet vteřin Snopek také vyrovnal.

„Vstup do utkání přitom nebyl z naší strany špatný. Vstřelili jsme i první branku, poté jsme se ale položili. Nedokázali jsme pokračovat v naší hře a vycházet ze zajištěné obrany. Neplnili jsme si své povinnosti. Celkově bych řekl, že utkání bylo z naší strany velmi nepovedené. Jedinými pozitivy byla úvodní branka a výkon Oldy Svobody. Ten nás držel neustále ve hře, když zlikvidoval několik samostatných nájezdů. Znojmo mělo dost šancí,“ dodal liberecký kapitán. Permanentní nebezpečí hrozilo zejména od Pucherovy formace a útoku vedeném ještě v nedávné době libereckým hráčem Igorem Ratajem.

„Dnes jsme hráli dobře ve středním pásmu. Proti Vsetínu jsme se snažili sbírat puky právě ve středu hřiště, Liberec to tahal přes jednoho hráče a hodně puků nastřeloval. Snažili jsme se hráče vytlačit hodně k mantinelům, což se nám podařilo. V poslední části jsme se navíc, i když se štěstím, brankově prosadili,“ dodal hráč, jenž pod Ještědem působil na měsíčním hostování za Michala Straku.

Právě poslední třetina rozhodla do té doby vyrovnaný zápas. Erat sice ztroskotal v samostatném úniku na Svobodovi, pak mohl skórovat také domácí Plodek, jenž tečoval Novákovu střelu. Jak již to tak bývá, přihlásilo se v podobných situacích o slovo pověstné štěstíčko, které se tentokrát přiklonilo na stranu Orlů. Uramova střela se došourala až za brankovou čáru a Znojmo šlo ve 48. minutě do vedení. Když se pak nedokázal prosadit Stanislav Procházka, dorazila dvojice Haman – Křetinský Liberec třetí brankou a upravila tak na konečných 1:3.

„V domácím prostředí se nám přitom poměrně dařilo, dnes jsme se ale těmto výkonům nedokázali přiblížit. Lidé jsou perfektní, myslím ale, že bychom si zasloužili větší podporu. Za stavu 1:2 by nám svým povzbuzováním mohli pomoci. Publikum je šestý hráč na ledě, pokud to kotel rozjede, ostatní v hale se přidají. Připadá mi, jako by se všichni ozývali v situacích, kdy vedeme a je rozhodnuto. Pokud vedeme 3:0, fandění je krásné, ale v té době jsme již v pohodě a snažíme se utkání jen kontrolovat. Pomoc potřebujeme hlavně v době, kdy je výsledek nerozhodný, nebo naopak prohráváme. Pak musí být lidé slyšet a pomoci," řekl kapitán Novák.

„Myslím, že se máme všichni co učit, jak hráči tak i diváci. V loňské sezóně tu byla extraliga prvním rokem a my toho v domácích utkáních našim příznivcům moc nepředvedli. Letos se paradoxně prosazujeme více doma, teď je jen potřeba najít nějaký vztah a vzájemně spolupracovat. Diváci to určitě časem pochopí. Myslím, že jim fandění dokážeme vrátit v průběhu utkání, nebo i po něm. Musí si ale uvědomit, že potřebujeme jejich podporu a tlak. Každému na ledě se hraje mnohem lépe, když slyší kolem sebe povzbuzování. Lépe se bruslí, nasazení je mnohem větší, souboje vypadají jinak. Právě na domácí prostředí spoléháme v posledních utkáních a podle mě se rozhodne právě v naší hale, zda do play-off postoupíme nebo ne,“ doplnil domácí kapitán, jenž tak připomíná, že týmy pomýšlející na play-off přivítají Tygři ve Svijanské aréně.