Předposlední Ústí nebylo pro dorostence překážkou

L i b e r e c - Bílí Tygři ustáli svou roli favorita na ústeckém ledě a poctivým výkonem přehráli tamní dorostence. Hlavní útočnou silou v tomto utkání byl autor vítězného gólu - Daniel Skalický. Tímto výsledkem se Tygři vyšvihli na druhé místo extraligové tabulky.

Lvíčata v úvodu utkání nedbala postavení soupeře v tabulce a hned ve 2. minutě dostal od zadního hrazení výborný puk před branku Rybalkin, z jeho příležitosti však gól nevzešel. Domácí si pak vzápětí svým pohybem vynutili první přesilovku, s kterou ovšem nenaložili nejlépe. V 8. minutě se do šance řítil od modré Richter, který se k bekhendovému pokusu dostal i přes dojíždějícího obránce hostí. Záhy vysunul Jankovič mezi kruhy Žáka a brankář Liberce Pyrochta měl co dělat. Hosté se postupně probrali v druhé půli třetiny, o to však výrazněji. Nejprve po chybné rozehře obrany nebezpečně doráželi na Petráska Maďar s Bulířem, pár vteřin nato jen těsně vedle skončila Oppeltova teč. Do třetice se hosté dočkali - v 18. minutě vyslal z kruhu projektil Jurčák a Petrásek měl nejspíše zakrytý výhled – 0:1.

Pro první šanci druhého dějství si zpoza branky vyjel Slavíček, ale gólman Liberce byl na místě. Fatální následky pak mohla pro Lvíčata mít hrubka domácí obrany, po jejíž minele uháněl v oslabení sám na Petráska Vašek, své zakončení ovšem mezi tyče nevměstnal. Parádní akcí prozměnu vyšachovali kompletní defenzivu hostí, ve 32. minutě, trojice Slavíček, Pojezný a zakončující Richter. Jeho jedovku z první však gólman Liberce vytáhl ramenem. Druhou třetinu, v níž si soupeři ani píď ledu nedarovali zadarmo, zakončil ve 39. minutě liberecký Bortňák. Ten nadvakrát zkoušel dostat puk do ústecké svatyně a zvláště při jeho dorážce se Petrásek nechal vidět.

Po pár vteřinách třetí části vyrazil za vyrovnáním do brejku Slavíček, ale přestřelil. Svoje zaváhání napravil Slavíček ve 43. minutě, kdy v přesilovce tečoval Rybalkinův pokus - 1:1. Hosté smírný stav nenechali žít dlouho, po další přesilovce se ještě zdrželi v pásmu, Bortňákovu střelu zblízka vykopl Petrásek betonem k volnému Skalickému, a ten neměl před prázdnou brankou problém - 1:2. Vzápětí měla Lvíčata proti sobě jen tři Tygry, ale místo žlutomodrých šancí musel Petrásek řešit nebezpečný brejk Skalického. Nečistě hrající Liberec mohl pykat, kdyby parádní příhry zpoza branky využil z dobré pozice Žák. Místo toho se však v 59. minutě v rozhozené obraně Ústí chopil kotouče Oppelt a mezi Petráskovy betony uzavřel skóre zápasu.

Luboš Bouchner (Liberec): „Chtěli jsme vyhrát. Ale na nás doléhá chřipková epidemie a půlka hráčů není ve své kůži. Kdyby byl soupeř o něco hokejovější, tak nás musel trestat. Skoro jsme si to vítězství ani nezasloužili. Jsme štastní za tři body, ale výkon byl špatný. Jsme třetí tým extraligy a měli by jsme hrát úplně jinak. Podržel nás gólman, jinak jsme také mohli skončit bez bodu. Jsme spokojeni jen s výsledkem.“

Vlastimil Davídek (Ústí nad Labem): „Začátek nebyl moc dobrý, druhá třetina se nám povedla víc. Ale rozhodly přesilovky, když jsme hráli 5 na 3, tak jsme se ani nedostali do šance. Naopak nám ujel hráč Liberce a málem skóroval. Beci navíc pomalu rozehrávali, pomalu dojížděli kotouče. Liberec navíc výborně napadal, jejich hráči byli rychlejší, výborně bruslili i po ztrátě kotouče. Prostě byli lepší.“