Mládežnický hokej

Příprava mladšího dorostu

Přípravné utkání se starším dorostem HC Most představovalo zdařilou prověrku Bílých Tygrů před vstupem do druhé čtvrtiny extraligy mladšího dorostu.

starší dorost HC Most – mladší dorost Bílí Tygři Liberec 2:7 (1:4,1:1,0:2)

Branky a nahrávky: 6.35 Kopřiva, 20.41 Řehoř - 0.14 Simandl (Zacha), 4.57 Hrníčko (Potocký), 8.35 Svoboda (Gecko), 16.32 Simandl (Zacha), 39.52 Zacha (Belovič), 53.11 Havlas (Škoda), 54.37 Svoboda.

Vyloučení: 3:3 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7

Sestava Most: Dominik Chabr, Karel Praveček, Daniel Čížek, Pavel Dolanský, Radek Ernst, Vítězslav Gabriel, Ladislav Jaroš, Filip Kopřiva, David Kunc, Josef Kwolek, Daniel Lukavský, Jiří Mandinec, Jiří Mareš, Petr Mašek, Daniel Pavlica, Jan Plichta, Ivan Řehoř, Robin Student, Jiří Šnajdr. (13 x 1994, 6x 1995)

Sestava Liberec: GK - Daniel Skřebský, Lukáš Hosnédl
D - Tomáš Zedek, Filip Pyrochta, Michael Klinger, Petr Arlt, Ondřej Novotný, Tomáš Havlín, Radek Hubáček
F - Pavel Simandl, Pavel Zacha, Matúš Belovič, Martin Pěkný, Vojtěch Havlas, Robin Škoda, Daniel Svoboda, Dominik Hrníčko, Michal Gecko, Jiří Kratochvíl, Vojtěch Potocký, Jiří Babec
(14 x 1995, 6 x 1996, 2 x 1997)

Reportáž:

Přípravné utkání se starším dorostem HC Most představovalo zdařilou prověrku Bílých Tygrů před vstupem do druhé čtvrtiny extraligy mladšího dorostu. Jestliže před zápasem bylo jednou z hlavních starostí libereckých trenérů, aby se v něm nezranil žádný hráč, tak vlastní průběh hokejového měření sil různých věkových kategorií tyto obavy rozptýlil.

Utkání bylo s obou stran vedeno ve vysokém tempu a s maximálním nasazením, ale v celém jeho průběhu nebyl k vidění jediný záludný nebo nebezpečný zákrok, který by mohl ohrozit zdraví hráčů na jedné nebo druhé straně. Velmi tomu napomohlo přesné a citlivé rozhodování trojice domácích rozhodčích.

Trenérská dvojice hostujícího celku Jan Šťastný a Jiří Vozák měla k dispozici čtyři kompletní pětice, které nastupovaly na led v pravidelném pořadí. Pro tým bylo důležité, aby se po několikatýdenní přestávce zaviněné disciplinárním trestem dostal konečně do zápasového rytmu obránce Filip Pyrochta a někteří další "marodi" po přestálých zdravotních problémech. Stejně tak mohli dostat větší prostor na ledě hráči, kteří toho v soutěžních utkáních prozatím tolik neodehráli.

Z prestižního hlediska byl tento „přátelák" důležitý pro mosteckého odchovance, brankáře Lukáše Hosnedla, který od této sezóny už hájí libereckou "svatyni". Ten střídal Daniela Skřebského v polovině utkání a podařilo se mu po výborném výkonu vychytat vytoužené čisté konto během třiceti minut svého čistého herního času.

Bílí Tygři vstoupili do zápasu velice razantně. Během prvních čtrnácti vteřin stihl do útočného pásma proniknout Pavel Zacha, zatáhnout puk až k brankové čáře a najít na vzdálenější tyči najíždějícího Pavla Simandla, na jehož střelu bez přípravy ze dvou metrů neměl šanci brankář Chabr reagovat. Neméně zdařilou spolupráci předvedla o chvíli později dvojice Vojtěch Potocký a Dominik Hrníčko.

Po snížení domácích na rozdíl jediného gólu nejlépe zareagoval na vývoj hry po brilantní souhře s Michalem Geckem Daniel Svoboda. Bílí Tygři odcházeli velmi spokojeni poprvé do kabiny ještě díky další úspěšné kombinační souhře Pavlů Simandla a Zachy, kteří zajistili slušné tříbrankové vedení před startem druhé části hry.

Po herní stránce představovala nejvyrovnanější bitvu druhá třetina. Most dokázal znovu vstoupit do hry kontaktním gólem na 2:4. Domácí cítili možnost zvrátit vývoj utkání, zatímco Tygři se prosazovali technickou kombinační hrou a výborným pohybem, kterým dokázali eliminovat věkovou a silovou převahu soupeře. K rozluštění hádanky, zda se vývoj bude nachylovat k dramatu nebo vysoké výhře hostujícího celku, napomohl samotný závěr druhé části. Matúš Belovič vybojoval zdánlivě ztracený puk v útočném pásmu a přihrál nekrytému Pavlovi Zachovi, který parádně trefil levé „víko" za domácím brankářem Dominikem Chabrem.

Také po velmi vyrovnané druhé třetině si Liberec nenechal vzít nadějné tříbrankové vedení. To se ukázalo být rozhodujícím momentem, protože v poslední části už domácí nedokázali udržet vysoké tempo z prvních 40 minut . A tak mohl nejprve Vojtěch Havlas pohotově dorazit střelu Robina Škody pošesté za Chabrova záda a pět minut před koncem ještě pronikl Daniel Svoboda do vyložené šance a zdařilým blafákem uzavřel skóre kvalitního utkání, které po všech stránkách splnilo zamýšlený cíl.

Současný přístup, náročnost a cílevědomost trenéra extraligového mladšího dorostu Jana Šťastného dokresluje fakt, že po večerním příjezdu libereckého týmu "tygřím" autobusem domů před arénu v 18.45 hod. z Mostu byli už všichni hráči v čase 19.05 hod. opět na ledě, aby se mohli věnovat individuálním dovednostem a hře na malém prostoru. Trénink skončil ve 20.00 hod. večer, ale už ráno v 6.30 se opět celý tým sejde na ranním tréninku.

Pro někoho možná lehce šílené, z našeho pohledu pobyt na tom pravém místě v libereckém hockey townu s týmem lidí oddaných hokeji. O situaci v kabině hovoří také fakt, že hráči byli trenéry dotázáni, zda ještě večer chtějí trénovat a že mohou využít možnosti raději si odpočinout. Této možnosti však ani jeden hráč Bílých Tygrů nevyužil.