Ohlasy k zápasu

Rozzlobený Podkonický se pokuty nebojí

L i b e r e c - Po zápase byl hodně rozezlený, koukal do země, ale i přesto trpělivě odpovídal na otázky novinářů. Nemohl se ale vyhnout velké kritice rozhodcovské čtveřice. Podle něj chybná rozhodnutí hlavních rozhodčích ovlivnila výsledek zápasu. I přes riziko vysoké pokuty Andrej Podkonický s klidem ve tváři, ale přesto emotivně, řekl: „Pokuty se nebojím, někdo jim to už říci musí.“

Andreji, dnes to bylo oproti včerejšku úplně jiné utkání, co podle tebe Sparta oproti pondělí změnila?

Více napadali a také začali víc hrát do těla. My jsme ale čekali, že dnes budou hrát jinak, ale i přesto jsme jim pomohli v tom, že jsme začali utkání hodně špatně, moc jsme nebruslili a prohrávali jsme osobní souboje. Hodně nás v první třetině podržel Hnilda, protože jsme taky mohli prohrávat 3:0. I po zbytek zápasu nám hodně pomáhal a nakonec udržel i naději na to, že bychom mohli vyhrát. Bohužel jsme ale se smůlou prohráli.

Co podle tebe rozhodlo zápas?

Určitě vymyšlená přesilovka pět na tři ve třetí třetině. To je neuvěřitelné, jaký faul můžou odpískat a poslat nás tím do tří. To opravdu není možné! Na druhé straně šel Leoš sám dvakrát na branku a byl u toho seknutý a nic se nepískalo. Takže si myslím, že rozhodlo to vyloučení, o kterém jsem už mluvil.

Takže zloba na „vyšší moc“ je velká?“

Určitě. Na konci třetí třetiny dva hráči faulovali, oni vyloučí jen jednoho. To opravdu nechápu a musí se s tím opravdu začít něco dělat.

Ty sám si dostal desetiminutový trest – prozradíš za co to bylo?

Já jsem mu jen řekl, že tam těch faulů bylo milion a on odpíská takovou blbost, ale byl už asi ode mě trochu načatý, protože už jsem mu předtím něco řekl. Takže asi proto jsem dostal desítku.

Při hře si měl incident s Hanzlíkem, co se stalo?

Šel jsem do něj čistě a on mě pak zezadu seknul, což rozhodčí opět neviděli a to jsou věci, které musí vidět, jsou tam čtyři a ani jeden to nevidí. Taky v první třetině hrajeme přesilovku, oni to čistě vyhodí ven o rozhodčí to opět nevidí, a to jsou tam čtyři, ani jeden z nich nesebere tu odvahu to odpískat v semifinále. Pak nás pošlou do tří za takovou blbost.

Andreji, nebojíš se pokuty za kritiku sudích v den utkání?

Mně je to jedno. Někdo to říct musí a děje se to celou sezónu a to není možné. Pořád se vymlouvají na to, že jim pořád někdo něco říká. Od toho jsou tam čtyři, aby se jasně dodržovala pravidla.

Na základě zprávy delegáta z druhého semifinálového utkání Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha budou za chyby, které ovlivnily výsledek utkání, finančně potrestáni hlavní rozhodčí Radek Husička a Roman Polák.